ketvirtadienis, rugpjūčio 6 d.
Jungtinę Karalystę puola šuns dydžio žiurkės
tiesa.com

Ekspertai perspėja, kad milijonai didžiulių, nuodams atsparių žiurkių plūsta į Jungtinės Karalystės (JK) namus bei ligonines, - skelbė naujienų portalas express.co.uk.

Parazitus naikinantys darbuotojai prašo leidimo naudoti stipresnius nuodus, nes tai yra vienintėlė išeitis atsikratyti ligas platinančių kenkėjų. Jie sako, kad jei valdžia leidimo neduos, iki metų pabaigos žiurkių JK gali padvigubėti iki 160 mln., o kai kurios jų užaugti net iki 60 cm.

Tačiau naujųjų nuodų naudojimas kelia daug prieštaravimų. Baiminamasi, kad stipresni nuodai gali pakenkti ne tik aplinkai ir gyvūnams, bet ir vaikams.

Brightono ir Sussexo universitetinėse ligoninėse parazitus naikinantys darbuotojai nuo praėjusių metų balandžio iki šių metų kovo jau buvo kviesti 72 kartus. Baiminamasi, kad parazitai ligoninėse gali apkramtyti medicininius įrenginius ar užteršti reikmenis šlapimu ir išmatomis.

Ekspertai teigia, kad žiurkių daugėja, o jos auga dar stipresnės ir didesnės dėl atsiradusio imuniteto naudojamiems nuodams. Huddersfiedo universiteto atlikti genetiniai tyrimai atskleidė, kad žiurkėse atsirado mutacija, dėl kurios jos tapo atsparios nuodams, kurie naudojami dar nuo 1950-ųjų metų

2015 06 08 11:10
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt