pirmadienis, liepos 13 d.
Jungtinė Karalystė taps musulmoniška valstybe
tiesa.com

Naujausio pasaulio religijų ateitį prognozuojančio tyrimo duomenimis, iki 2050-ųjų Jungtinėje Karalystėje krikščionys taps mažuma, o populiariausia religija bus islamas ir ateizmas, - pranešė naujienų portalas telegraph.co.uk

Pagal JAV įsikūrusio tyrimų centro prognozes, krikščionybę išpažįstančių Jungtinės Karalystės (JK) gyventojų dalis sumažės beveik trečdaliu, palyginti su dviem trečdaliais 2010-aisiais.

Tuo tarpu musulmonų skaičius Didžiojoje Britanijoje išaugs beveik dvigubai, iki 11,3 proc.. Vienas iš devynių šalies gyventojų bus musulmonas.

Tačiau ekspertai teigia, kad didžiausias šalies laukiantis pokytis yra tai, kad per ateinančius tris dešimtmečius itin išaugs netikinčiųjų skaičius. Spėjama, kad JK ateistų bus tiek pat, kiek ir krikščionių, t.y. apie 40 proc.

Tyrimas rėmėsi naujausio JK gyventojų surašymo duomenimis. Pagal surašymo duomenis, per pastarajį dešimtmetį vaikų, augančių musulmonų šeimose, padaugėjo dvigubai. Gyventojų, kurie savęs nepriskiria jokiai religinei bendruomenei skaičius taip pat nuolatos auga.

Tyrimo metu buvo remtąsi naujausiais oficialiais populiacijos gimstamumo ir imigracijos skaičiais Didžiojoje Britanijoje. Jei prognozės pasitvirtins, tai bus svarbiausias ir didžiausias religinis pokytis JK nuo krikščionybės įsitvirtinimo šalyje.

Tai reiškia, kad iki 2050-ųjų trečdalis Didžiosios Britanijos bendruomenės bus musulmonai. Musulmonų bendruomenė JK taps didesnė nei Prancūzijoje, Vokietijoje, Belgijoje ar kitose Europos šalyse. 

2015 04 03 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt