sekmadienis, balandžio 11 d.
Juodąjį penktadienį laukia kainų uraganas
tiesa.com

Artėja didžioji parduotuvių šlavimo diena – Juodasis penktadienis (angl. Black Friday). Jei apie jį girdite pirmą kartą, neišsigąskite. Šiurpokai skambantis pavadinimas neturi nieko bendra nei su praėjusiu helovinu, nei su juodąja magija. Nebent jai priskirtumėte prekybininkų triukus, kurie šią vieną dieną per metus į parduotuves pritraukia tokias marias klientų, kad dėl trokštamų nukainotų prekių jie kasmet pasiruošę paleisti į darbą kumščius.

Juodąjį penktadienį šiemet visi planuoja sumušti naujus rekordus, o iki didžiosios dienos liko vos dvi savaitės. Ką naudinga apie šią dieną žinoti pirkėjams šiais metais ir kokio išpardavimo galima tikėtis lapkričio 27-ąją?

Kas yra Juodasis penktadienis?

Tai aktyviausia diena visoje mažmeninės prekybos parduotuvių rinkoje. Ši tradicija gimė Jungtinėse Amerikos Valstijose. Vos pabudę po Padėkos dienos amerikiečiai, britai bei kitų Vakarų šalių gyventojai jau daugelį metų nieko nelaukdami šturmuoja parduotuves, nes būtent šią dieną prekybininkai taiko didžiausias nuolaidas per visus metus. Per ją siekiama bet kokia kaina išparduoti kuo daugiau gaminių ir produkcijos, tad prekėms taikoma nuo 20 iki 80 procentų nuolaida. Buitinė technika, televizoriai, kompiuteriai, mobilieji telefonai – šimtai tūkstančių šių prekių lapkričio 27-ąją Vakaruose bus parduoti pusvelčiui.

Dėl didžiulio ažiotažo ir milžiniško pirkėjų aktyvumo parduotuvėse bei internete Juodąjį penktadienį prekybos tinklai surenka daugiausiai pajamų per visus metus. Pernai per šią dieną Jungtinės Karalystės pirkėjai iš viso išleido 810 milijonų svarų, tai yra po 9375 svarus per sekundę!

Niekas neabejoja, jog šiemet per 24 valandas pinigines britai patuštins dar aktyviau, ir pirmą kartą istorijoje apyvarta per dieną viršys 1 milijardo svarų sterlingų ribą.

Kada jis prasidės?

Pastaraisiais metais kaip niekada sparčiai populiarėjant internetinėms parduotuvėms, šimtams tūkstančių pirkėjų nebus didelės būtinybės dar iš vakaro statytis palapinių prie prekybos centro durų. Kai kurie prekybos centrai taikys daugiau išskirtinių nuolaidų visą savaitę, nuo pat lapkričio 23 dienos. Internetinė prekyba su ne mažesnėmis nuolaidomis nei parduotuvėse daugelyje didžiausių prekybos tinklų prasidės jau vidurnaktį. Juodąjį penktadienį įsigydami prekes internete rizikuojate, kad gali strigti sistema ar iškilti kitų trikdžių. Taip pat negalite būti tikri, kaip greitai trokštamos pigesnės prekės bus išgraibstytos. Tuo metu dauguma įprastų parduotuvių duris atvers jau nuo 6 valandos ryto.

[1785]

Ką pasiūlys didieji prekybos tinklai?

„Apple“

Pernai lapkritį daugelį savo pirkėjų nuvylusi „Apple“ vietoj pigesnių gaminių išdalijo nedidelės vertės dovanų kuponus. Šiemet Jungtinės Karalystės pirkėjams vis dėlto žadamos nuolaidos kai kurioms prekėms, tačiau didelio išpardavimo Londono Regento gatvėje nevertėtų tikėtis.

„Amazon UK“

Viena iš aktyviausių nuo 2010 metų Juodojo penktadienio dalyvių žada pradėti nuolaidų maratoną nuo jau nuo pirmadienio, lapkričio 23 dienos. Iki Juodojo penktadienio pabaigos pirkėjus internete vilios kasdien nauji pasiūlymai.

„Argos“

Šiemet D. Britanijos mažmeninės prekybos milžinas siūlo įsiregistruoti jų interneto puslapyje ir pirmiesiems gauti išskirtinius Juodojo penktadienio pasiūlymus. Dėl gerokai pigesnių prekių konkurencija, atrodo, bus itin arši – pernai per didžiąją pirkėjų dieną buvo sulaukta 13,5 milijono lankytojų, šiemet jų bus dar daugiau.

„Asda“

Amerikos prekybos milžinės „Walmart“ mažoji „pusseserė“ „Asda“, kaip ir kasmet, slapukauja apie planuojamas Juodojo penktadienio nuolaidas ir akcijas. Vis dėlto neabejojama, jog sulauksime panašaus scenarijaus kaip pernai, kai D. Britanijos pirkėjams paskutinę minutę pateikusi staigmeną „Asda“ juokingomis kainomis ištuštino televizorių ir kitos buitinės technikos viso mėnesio atsargų sandėlį per 45 minutes.

„Tesco“

Vidinių krizių pastaraisiais metais kamuojamas prekybos tinklas neabejotinai rengia staigmenų savo nuviltiems pirkėjams susigrąžinti. Vienos dienos tam nepakaks, tačiau jeigu reikia pasirinkti tą vieną vienintelę, lapkričio 27-oji gali tapti santykių su prarandamais pirkėjais atnaujinimo švente. Pernai per Juodąjį penktadienį „Tesco“ švaistėsi didelėmis nuolaidomis paprastai brangesnėms prekėms – televizoriams, žaidimų konsolėms, išmaniesiems telefonams ir net „iPad“ įrenginiams, kurių nesiryžo už pusę kainos atiduoti pati „Apple“. Šiemet iš „Tesco“ pirkėjai laukia ne mažesnio dosnumo.

Kodėl penktadienis – juodas?

Tiksliai nėra žinoma, kodėl didžioji išpardavimo diena praminta Juodąja. Vis dėlto dauguma pirkėjų yra įsitikinę, jog taip ši diena pavadinta dėl versle nuo seno naudojamo amerikietiško termino „black ink“ (liet. juodas rašalas), reiškiančio pajamas, pelną arba tiesiog „pliusą“.

Priešingybė šiam terminui yra „red ink“ – raudona spalva nurašomi nuostoliai. Kadangi per tokią parduotuvių apgultį apie nuostolius kalbėti neapsiverstų liežuvis, nors prekės parduodamos ir su didžiausiomis nuolaidomis, o per grumtynes vienas kitas televizorius ir sudūžta, ši diena buvo, yra ir dar ilgai bus vadinama Juoduoju penktadieniu.

2015 11 11 07:25
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt