ketvirtadienis, liepos 9 d.
Kaip „gerai” numirti - ir tam emociškai paruošti tiek save, tiek artimuosius
tiesa.com
pixabay asociatyvi nuotrauka

Patarimais dalinasi Jungtinės Karalystės naujienų portalas mirror.co.uk. Dr Miriam Stoppard teigia, kad nors net galvoti apie savo ar artimųjų mirtį sunku, būti emociškai bei finansiškai nepasiruošus viską tik dar labiau apsunkina.

Ji teigia, kad įmanoma ir numirti „gerai” ir numirti „blogai”. Prisilietusi prie visų „rūšių” mirties po kelis kartus ji nusprendė, kad mirties „gerumas” priklauso nuo to, kaip paliekami mirusiojo artimieji: šeima, giminaičiai, draugai ir t.t.  

Ji rašo, kad kai kažkas numiršta „gerai”, šeima lieka pilna, nesudarkyta, nejaučia gėdos, džiaugiasi už mirusįjį, nieko nesigaili.  

Kalbėdama apie savo dėdės mirtį ji teigė: „nė vienas iš mūsų nenorėjo, kad jis būtų miręs kitaip, nė vienas nejautėme, kad turėjome dėl jo padaryti daugiau, nejautėme, kad liko neišsakytų dalykų ar kad kažko jam nepadarėme.  

Ši ramuma neįmanoma, jei kažkas numiršta „blogai” - lieka neišspręstų konfliktų, blogų jausmų. Tada jie mus palieka nelaimingus, neramius, diskomforte, gėdoje, piktus, apgautus…”  

Ji pataria, kad jei norite numirti „gerai”, turėtumėte leisti visiems artimiesiems su jumis pasikalbėti, įsitraukti į gilius pokalbius, leisti jiems išlieti visas mintis ir nuogąstavimus, susijusius su jumis ir/ar jūsų mirtimi, kad jums išėjus jie nesijaustų ko nors nepaklausę ar nepasakę.  

Turėtumėte būti atvirais ir fiziškai - būkite atviri apsikabinimams, bučiniams, artimųjų glėbiui. Dr. Stoppard teigimu meilės ir artumos jausmas, supantis jūsų aplinką, privers visus pasijausti lengviau, o taikos ir ramybės jausmo kūrimas yra mirštančiojo pareiga.  

Taip pat ji rekomenduoja būtinai paruošti testamentą - toks dokumentas nuims sprendimų gniaužtus nuo jūsų artimųjų pečių - jie žinos ir kaip elgtis su jūsų turtu ir daiktais, ir kaip norite būti palaidotas.  

Vaikams ir tėvams primygtinai siūloma nevengti žodžių „myliu tave”, „atleidžiu tau”, „atleisk man”, „atsiprašau”, kol turite tam progą.  

Turėkite pasiruošę fondą savo laidotuvėms - tokiu būdu neužkrausite šios naštos savo artimiesiems.  

2019 11 06 11:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt