antradienis, liepos 7 d.
Kaip žymios Lietuvos moterys atrodys senatvėje?
tiesa.com

Televizijos ir radijo laidų vedėjos Gabrielė Martirosianaitė ir Indrė Stonkuvienė ryžosi avantiūrai –„pasimatuoti“ senatvę ir pažvelgti, kaip jos atrodys sulaukusios garbaus amžiaus.

Ši iniciatyva – tai socialinio projekto, skirto „Maltiečių sriubos“ kelionei po Lietuvą įamžinti, dalis.

Fotosesijoje dalyvavusios žymios moterys ir Maltos ordino savanoriai neslėpė nuostabos – vienus jų senatvė veide gąsdino ir baugino, kitus – paskatino susimąstyti. I. Stonkuvienė teigia, kad senatvė – tai viena stipriausių jos baimių. Žymi moteris sako, kad senatvės labiausiai bijo ne dėl išorinių bruožų ar veidą puošiančių raukšlelių, bet dėl vidinės senatvės: atsilikti nuo savo vaikų, netekti jaunatviškumo ir noro gyventi, judėti.

„Nors norėčiau po daugelio metų būti tokia „kieta“ ir truputį išprotėjusia senute, suprantu, kad ne visi dabartiniai seneliai turi tokią galimybę. Deja, tačiau šiandien senatvė dažnai siejama ir su vienatve, kai senas žmogus jaučiasi užmirštas ir nebereikalingas. Todėl manau, kad mums, jauniems, būtina parodyti dėmesį, nors ir keletą minučių. Žinau iš savo patirties, kad senam žmogui užtenka labai nedaug – atnešti sriubos, prisėsti šalia, paklausti, ar patiko, ar skanu, kaip jis jaučiasi“, – sako I. Stonkuvienė.

Kita projekto dalyvė – Gabrielė Martirosianaitė – pamačiusi save seną ir susiraukšlėjusią, šio atvaizdo visai nepabijojo.

„Aš sau atrodau susitelkusi, rimta ir rami, bet tikrai sau neatrodau baisiai. Kas neišvengiama, to nereikia bijoti. Makiažas padeda nukeliauti į ateitį ir suprasti, kokia ji bus: negalvokime, kad visos ir visi amžinai būsime jauni, lygia oda. Tačiau ant veido juk matosi ir gyvenimo patirtis, visi nugyventi metai. Tai savotiškai gražu“, – sakė žymi moteris.

G. Martirosianaitė neslėpė liūdesio dėl vienišų senelių ir kvietė visus aukoti bei prisidėti prie „Maltiečių sriubos“ akcijos.

„Man skaudu matyti vienišus senelius, tai yra vienas skaudžiausių dalykų. Pati vedžiau maltiečių renginį pernai, vesiu jį ir šiemet. Be to, mano radijo kolega Mantas dirba maltiečiuose: jis yra tas žmogus, kuris vežioja senukams sriubas. Dažnai girdžiu kolegos pasakojimus, kokia yra realybė ir man ji yra skaudi. Supratau viena – mes visi galime tą žiaurią realybę praskaidrinti. Tik pagalvoti neužtenka, kai pagalvoji - reikia ir daryti“, – sako G. Martirosianaitė.

2016 12 03 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt