trečiadienis, spalio 28 d.
Kalėdinės karališkosios šeimos tradicijos, iš kurių juokiasi pasaulis
tiesa.com
facebook nuotrauka

Didžiosios Britanijos karališkoji šeima pasaulyje garsėja griežtomis tradicijomis, kurios susiformavo per šimtmečius. Tikriausiai nieko nenustebins ir tai, kad monarchų Šv. Kalėdų šventė atrodo visai kitaip. Šventinis sezonas karališkoje šeimoje būna kupinas pompastikos, tačiau tarp daugybės arbatos popietėlių ir iškilmingų pobuvių, yra ir keistų šeimos tradicijų, kurios kelia juoką.

Karalienė skaito anekdotus

Ne kartą šeimai artimi šaltinai tikino, kad karališkoji giminė negali pakęsti per šventes skaitomų anekdotų, o karalienė Elžbieta II juos tiesiog dievina. Sužinojusi, jog artimieji nemėgsta šių pokštų, karalienė juos skaito viena. Teigiama, kad kai Elžbieta II buvo jaunesnė net pati kurdavo anekdotus ir bandydavo prajuokinti šeimą.

Karališkosios futbolo varžybos

Šią tradiciją sukūrė princas Harry ir jo vyresnysis brolis Williamas, sugalvoję per šventes kartu su rūmų darbuotojais organizuoti furbolo turnyrą. Futbolo varžybos dažniausiai rengiamos Šv. Kūčių vakarą ir per jas labiausiai konkuruoja broliai Harry ir Williamas.

Kalėdinės dekoracijos nenuimamos iki pat vasario

Karališkosios šeimos nariai per kiekvienas Kalėdas susirenka Sandrighame. Nors dauguma svečių per šventes susirenka tik porai dienų, karalienė ir princas Philipas čia lieka iki pat vasario, tad rūmų darbuotojams liepia palikti kalėdines dekoracijas. Elžbieta šiuose rūmuose lieka norėdama pagerbti savo tėvą, kuris mirė Sandringhame 1952-ųjų vasario 6-ąją.

Šeimos nariai pasisveria prieš ir po Kalėdų vakarienės

Anot karališkosios ekspertės ir „Majesty“ redaktorės Ingrid Seward, kiekvienas karališkosios šeimos narys pasisveria prieš ir po vakarienės. Taip, jūs teisingai perskaitėte. Ši Kalėdų tradicija gimė valdant karaliui Edvardui VII, kuris nusprendė, kad svėrimasis yra geriausias būdas patikrinti, ar visi jo svečiai pakankamai pavalgė. Nors ši karališkoji tradicija atsirado 1900-ųjų pradžioje, jos vis dar laikomasi ir šiandien.

Dovanų keitimasis Šv. Kūčių vakarą

Priešingai nei manoma, karališkoji šeima nėra brangių dovanų gerbėjai. Čia galioja nerašyta taisyklė – pirkti tik pigias ir linksmas dovanas. Visos dovanos yra išpakuojamos Šv. Kūčių vakarienės metu. Biografai per daugelį metų atskleidė ne vieną šmaikščią karališkosios šeimos dovaną. Pavyzdžiui, Kate Middleton prieš keletą metų tuomet dar vienišam princui Harry padovanojo „užaugink savo merginą“ žaidimą, princesė Anne Charlesui įteikė odinį tualeto dangtį, o Harry savo senelei, karalienei Elžbietai II, padovanojo dušo kepuraitė su užrašu „Gyvenimas yra k****!“.

2019 12 26 22:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt