penktadienis, spalio 7 d.
Karaliaus Karolio III rankos patraukė memų kūrėjų dėmesį: kas sugebės numauti žiedą nuo piršto, taps kitu karaliumi
Alfa.lt
Scanpix
Karaliaus Karolio III rankos

Plačiai spėliojant, kas nutiko karaliaus Karolio III rankoms, gydytojas paaiškino monarcho ištinusių raudonų pirštų priežastis, internete jau vadinamų „dešros pirštais“, skelbia Mirror.co.uk.

Karaliaus pirštai buvo pašiepiami jau daugelį metų, tačiau neseniai jų nuotraukos sparčiai išplito internete, kai monarchas įžengė į sostą po savo motinos karalienės Elžbietos II mirties.

„Priminimas, kad tai yra karaliaus Karolio III pirštai“, – rašoma viename iš daugelio memų kartu su nuotrauka, kurioje karaliaus rankos atrodo tamsiai raudonos ir išsipūtusios.

Kitas trolis šmaikštavo: „Kas sugebės nusimauti žiedą nuo piršto, taps kitu karaliumi, kaip Artūras su kardu akmenyje.“

„Prisiekiu Dievu, jei dar kartą pamatysiu karaliaus Karolio III pirštus šioje svetainėje“, – šmaikštavo kitas „Twitter“ vartotojas kartu su ryškiai raudonų dešrelių nuotrauka. Įdomu tai, kad prieš gimstant princui Williamui laiške draugui karalius vadino savo pirštus „dešros piršteliais“.

Dr. Garethas Nye'as, Chesterio universiteto vyresnysis dėstytojas, paaiškino, ką karaliaus Karolio III raudoni pirštai gali reikšti jo sveikatai.

Gydytojas teigė, kad nors „dėl įvairių sąlygų“ pirštai gali sutinti, kai kurie negalavimai yra labiau tikėtini nei kiti, pavyzdžiui, edema ar skysčių susilaikymas.

„Edema yra būklė, kai kūnas pradeda sulaikyti skysčius galūnėse, paprastai kojose ir kulkšnyse, bet taip pat ir pirštuose, todėl jie tinsta, – dienraščiui „Daily Star“ sakė gydytojas G. Nye. – Edema yra dažna būklė ir dažniausiai paveikia vyresnius nei 65 metų žmones, nes skysčių kontrolės galimybės yra ribotos.“

Jis pridūrė: „Norint išsiaiškinti, ar tai yra priežastis, paspaudus apie 15 sekundžių patinusią sritį, tai sumažės.“

Dar viena galimybė, pasak G. Nye, yra artritas, kuris, jo teigimu, „dažnai pažeidžia tris pagrindines plaštakos sritis – nykščio sąnarį arba bet kuriuos pirštų sąnarius“.

„Pirštai paprastai tampa standūs, skausmingi ir patinę, ir nors vaistai gali padėti numalšinti skausmą, patinimas gali išlikti“, – pridūrė jis. Kitos rečiau pasitaikančios patinimo priežastys, pasak gydytojo, yra didelis druskos suvartojimo kiekis ir vaistai, tokie kaip kraujospūdį mažinančios tabletės ir steroidai.

Vis dėlto gydytojas G. Nye patikino visuomenę, kad nėra ko nerimauti: „Iš patinusių pirštų negalima daryti išvados apie susirūpinimą dėl sveikatos ir greičiausiai tai yra jo amžiaus požymis.“

2022 09 15 16:10
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt