šeštadienis, sausio 23 d.
Karalienė paskyrė Borisą Johnsoną naujuoju JK premjeru: „Brexit“ žada spalio 31-ąją
tiesa.com
facebook nuotrauka

Didžiosios Britanijos valdančiosios Konservatorių partijos lyderis Borisas Johnsonas trečiadienį buvo oficialiai paskirtas naujuoju Jungtinės Karalystės ministru pirmininku per susitikimą su karaliene Elizabeth II (Elzbieta II), sakoma Bakingamo rūmų pranešime.

Rūmai išplatino nuotrauką, kurioje B. Johnsonas matyti spaudžiantis ranką monarchei ir jai nusilenkiantis. B. Johnsono, tapusio 14-uoju Britanijos premjeru per Elizabeth II viešpatavimą, kortežas buvo trumpam sustabdytas klimato protestuotojų, susikibusių į grandinę ir užtvėrusių gatvę su transparantu „Klimato nepaprastoji padėtis“.

Naujai paskirtas Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas trečiadienį pažadėjo, kad jo šalis spalio 31-ąją išstos iš Europos Sąjungos – be „jokių jeigu, jokių bet“ – ir įrodys, kad „abejojantys, nelaimių šaukliai ir paniurėliai“ yra neteisūs.

Kalbėdamas prie savo naujosios rezidencijos Dauningo gatvėje tuojau po to, kai buvo oficialiai paskirtas karalienės Elizabeth II (Elzbietos II), B. Johnsonas pažadėjo, kad bus sudaryta nauja „Brexit“ sutartis su Briuseliu, nors ES pareigūnai pakartotinių derybų galimybę iki šiol atmesdavo.

Prieš tai Th. May atsistatydino iš premjerės pareigų. Karalienė popietę Bakingemo rūmuose priėmė jos atsistatydinimo prašymą. 62-ejų konservatorių politikė trumpa kalba prie savo rezidencijos atsisveikino su britais.

Ji padėkojo ypač savo vyrui Philipui, kuris visuomet ją palaikė. Paskutinėje savo kalboje parlamente kaip premjerė Th. May sakė: „Esu tikra, kad tarp moterų šiuose rūmuose yra būsima ministrė pirmininkė, galbūt daugiau nei viena“. Iki šiol Didžioji Britanija turėjo tik dvi premjeres – Th. May ir Margaret Thatcher.

Parlamentarai Th. May plojo stovėdami. Tuo tarpu savo postus paliko ir keli britų vyriausybės nariai: iždo kancleris Philipas Hammondas, teisingumo sekretorius Davidas Gauke‘as ir tarptautinės plėtros sekretorius Rory‘is Stewartas. Šie torių politikai jau praėjusiomis savaitėmis paskelbė apie šį žingsnį, jei B. Johnsonas taps premjeru.

B. Johnsonas, anot žiniasklaidos, planuoja didelį vyriausybės pertvarkymą, į kabinetą jis ketina pakviesti daug „Brexito“ griežto kurso šalininkų. Manoma, kad B. Johnsonas bent jau kelias naujų vyriausybės narių pavardes paskelbs trečiadienį.

2019 07 24 16:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt