trečiadienis, rugpjūčio 12 d.
Karalienės 90-asis gimtadienis: kaip švęsime?
tiesa.com

Šiemet Jungtinės Karalystės (JK) karalienė Elizabeta II švenčia 90-ties metų jubiliejų. Įspūdinga sukaktis bus paminėta nė kiek ne mažiau įspūdingais renginiais, kurie tęsis net tris mėnesius: balandį, gegužę ir birželį.

Teigiama, kad JK karalienė turi du gimtadienius – tikrąjį, kuomet gimė bei dieną, kai buvo karūnuota. Tikrasis Elizabetos II gimtadienis yra balandžio 21 d. Monarchė gimė 1926-aisiais.

Karalienės gimtadienis balandžio 21 d.

Tikrasis karalienės gimtadienis šalyje nebus paminėtas didelėmis šventėmis. Karalienė turi suplanuotus kelis oficialius vizitus, o svarbią dieną minės savo rezidencijoje, Windsoro pilyje.

Vakare karalienė dalyvaus iškilmingoje ceremonijoje, kurioje uždegs pirmąjį deglą tūkstančio švyturių grandinėje.

Šalies gyventojai yra kviečiami dalyvauti simbolinėje šviesos šventėje ir rinktis ant kalnų viršūnių, paplūdimiuose, namų kiemuose, bažnyčių bokštuose ir kitose vietose.

[3134]

Ketvirtadienis, gegužės 12 d. – sekmadienis, gegužės 15 d.

Karalienės 90-tojo jubiliejaus renginiai siekia pažymėti monarchės gyvenimą, meilę žirgams, pasišventimą savo šaliai bei dalyvavimą Britanijos ginkluotų pajėgų veikloje.

Keturis vakarus nuo ketvirtadienio, gegužės 12 d. iki sekmadienio, gegužės 15 d. Windsoro pilyje vyks įspūdingi spektakliai, kuriuose arkliai, aktoriai, muzikantai bei šokėjai pasakos šalies vadovės gyvenimo istoriją.

Tarp daugelio koncertų ir renginių dalyvių pasirodys tokios pasaulinės žvaigždės kaip Kylie Minogue, Andrea Bocelli, Katherine Jenkins, Jess Glyne ir kiti. Koncertus tiesiogiai transliuos ITV televizija.

Penktadienis, birželio 10 d. – padėka

Šv. Pauliaus katedroje vyks tiesiogiai transliuojama padėkos ceremonija, skirta paminėti oficialiam karalienės gimtadieniui. Tai taip pat Edinburgo kunigaikščio, karalienės vyro 95-asis gimtadienis.

[3135]

Šeštadienis, birželio 11 d. – oficiali šventė

Karalienės gimtadienis visada pažymimas tradiciniu paradu. 10 val. ryto Elizabeta II keliaus prabangiu vežimu nuo Bekingemo rūmų iki savo asmeninės raitos sargybos, kurie karalienę pasitiks įspūdingu pasirodymu. Ceremonija tiesiogiai transliuos televizija.

13 val. visa karališkoji šeima pasirodys rūmų balkone stebėti parodamojo lėktuvų skrydžio.

Sekmadienis, birželio 12 d. – Globėjos gatvės šventė

Prekybos centras netoli Bekingemo rūmų bus paverstas į milžinišką gatvės šventę, kur daugiau nei 10 tūkst. kviestinių svečių mėgausis klasikiniais britiškai iškilų skanumynais bei gyvais atlikėjų pasirodymais.

Dauguma bilietų į šventę pardudoami įvairių labdaros organizacijų, kurių globėja būtent ir yra karalienė. Visas už bilietus surinktas gatvės šventės pelnas skiriamas labdarai. Renginį gyvai transliuos dideli ekranai St James ir Green parkuose.

JK gyventojai kviečiami šia proga organizuoti savo gatvių šventes ir švęsti karalienės gimtadienį kartu su savo bendruomenėmis.

Daugiau informacijos apie organizuojamus renginius galite rasti čia

2016 04 19 07:40
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt