pirmadienis, rugpjūčio 3 d.
Karalystė braška: purkštauti ima Velsas
tiesa.com

Po referendumo pretenzijas ligšiol garsiai reiškė tik Šiaurės Airija ir Škotija, kurios gyventojai norėtų likti Europos Sąjungoje, o dabar prabilo ir už „Brexit“ nubalsavęs Velsas.

Velso valdžios atstovai JK vyriausybei pareiškė, kad šalis privalo išlikti vieningoje ES rinkoje, ir sutikti su bendrijos reikalavimu dėl laisvo žmonių judėjimu. Būtent dėl šios sąlygos labiausiai kertasi Londono ir Briuselio nuomonės: europiečiai žada apribojimus prie bendros rinkos, jeigu bus apribota imigracija į JK.

Tačiau Velso valdančios partijos „Plaid Cymru“ lyderė Leanne Wood primena centrinei valdžiai, kad britams dėl šio reikalavimo reikėtų nusileisti, mat penktadalis milijono velsiečių šiuo metu yra priklausomi nuo prekybos su bendra Europos rinka, o 39 proc. viso eksporto sudaro prekių išvežimas į ES šalis.

Todėl bet kokie apribojimai paliestų ir galbūt neigiamai veiktų daugybę šeimų.

Kalbėdama su radijo stotimi BBC 4 L. Wood taip pat užsiminė, jog imigrantai atlieka tam tikrą vaidmenį Velso ekonomikoje, todėl nederėtų visiškai uždaryti jiems sienas.

„Sutinku, kad apribojimai turi būti, bet ne tokie griežti. Galima pasielgti, pavyzdžiui, kaip Norvegija – atvykstantiems numatyti tam tikras sąlygas, tokias kaip būtinybę įsidarbinti norint būti šalyje“, – sakė politikė.

Birželį vykusiame referendumo metu 52,53 proc. Velso gyventojų balsavo už pasitraukimą iš ES, 47,47 proc. norėjo pasilikti.

Anksčiau Velso politikai JK vyriausybei jau priekaištavo, kad jie pamiršti, eliminuoti iš derybų proceso ir dėl to šalies ateitis atsidūrė ne jų pačių rankose.

Kitose JK dalyse – Šiaurės Airijoje ir Škotijoje – ryškesne persvara laimėjo ES šalininkai. Išsiskyrus jų ir JK pozicijai škotai ruošiasi nuo karalystės atsiskirti referendumu, airiai – santūresni, nors gana aiškiai yra minėję, kad Europos Sąjungos politika juos tenkina.

Anglijos gyventojai didesne persvara (53,3 proc. prieš 46,7 proc.) balsavo už pasitraukimą ir kartu nulėmė ir kitų karalystės tautų pasirinkimą.

Bankininkų vadovas: prasideda Londono tuštėjimo metas

Londone – policijos apsiaustis: vyksta kažkas pavojingo

2016 10 23 13:35
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt