šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Karas: B. Johnsonas ir Th. May kibo vienas kitam į atlapus
tiesa.com

Buvęs Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas surengė dar vieną ataką prieš vyriausybės vadovę Theresą May, sklandant kalboms apie jo planus siekti dėl „Brexit“ susiskaldžiusios Konservatorių partijos vadovo posto.

Taip pat padaugėjo kalbų apie buvusio šalies diplomatijos vadovo santuokinę neištikimybę. Tačiau B. Johnsono sąjungininkai dėl jų kaltina informaciją nutekinančius vyriausybės pareigūnus, kurie neva bando pakenkti jam perimti partijos ir vyriausybės vairą.

Pati partija yra itin susiskaldžiusi dėl Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos sąlygų ir tolesnių Londono santykių su Briuseliu.

B. Johnsonas paragino Th. May skatinti Jungtinės Karalystės ekonomikos augimą po „Brexit“, įsipareigojant nedidinti ir neįvesti naujų mokesčių. Jis paragino premjerę sekti JAV prezidento Donaldo Trumpo pavyzdžiu.

„Dabar laikas Konservatorių vyriausybei parodyti, kokia laiminga ir dinamiška ekonomika bus Britanija po „Brexit“, – parašė jis savo straipsnyje dienraštyje „The Daily Telegraph“.

Kaip rašoma centro dešiniųjų pažiūrų laikraštyje, B. Johnsono komentarai vis tik „nesumažins kalbų, kad jis ruošiasi bandyti perimti konservatorių lyderio postą“.

„Brexit“ tvirtai palaikantis B. Johnsonas iš Th. May vyriausybės pasitraukė liepos mėnesį, atmetęs jos pasiūlymą išlaikyti glaudžius ekonominius ryšius su ES po to, kai Britanija kitąmet išstos iš bloko.

Dėl vadinamojo Čekerso plano vyriausybė susitarė ministrės pirmininkės užmiesčio rezidencijoje Čekerse.

Dėl šio plano vyriausybę taip pat palikęs jaunesnysis „Brexit“ ministras Steve'as Bakeris pirmadienį perspėjo, kad Konservatorių partijai gresia „katastofiškas skilimas“, jeigu Th. May toliau laikysis savo užmojų.

Tačiau Th. May atstovas pirmadienį pareiškė, kad tai „yra vienintelis svarstomas planas“, nes jo oponentai taip ir nepateikė jokių alternatyvių pasiūlymų.

Sekmadienio laikraštyje pasirodžiusioje skiltyje B. Johnsonas rašė, kad vyriausybės strategija užmovė šaliai „savižudžio liemenę“, o detonatorių perdavė Briuseliui.

„Tai nėra ministrui pirmininkui deranti kalba. Be to aš neketinu skirti dar daugiau dėmesio šiam straipsniui“, – pareiškė ministrės pirmininkės atstovas.

2018 09 11 08:45
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt