trečiadienis, sausio 27 d.
Kas diriguoja balaganėliui?
tiesa.com

Valstybės tarnyboje niekada nedirbusią, politikoje iki šių rinkimų nesireiškusią verslininkę ir Marijampolės kolegijos dėstytoją iš šeštojo Darbo partijos dešimtuko Prezidentei paskyrus 14-ąja ministre baigėsi XVI Vyriausybės sudarymo balaganas. Niekas turbūt nebesuskaičiuos, kiek vienas už kitą „linksmesnių“ kandidatų ir kandidačių į keturias sau priklausančias Ministrų kabineto kėdes prisiūlė šio prastojo vaidinimo vadovas VU.

Į valdžią jį pasikvietęs rinkimų nugalėtojas Algirdas Butkevičius paklusniai nešė Prezidentei tvirtinti VU pateiktas kandidatūras iš anksto žinodamas, kad jos nebus patvirtintos ir visas dvi savaites kantriai kartojo, kad „jau rytoj“ žinos visą ministrų sąrašą. Tai partnerius žeminančiai VU pramogai „žaidžiame valstybę“ einant į pabaigą ir paskirtojo VU pasiuntinio kantrybė trūko. Tačiau kaltas liko ne tas, kas atvirai iš visų tyčiojasi, o… žurnalistai, sužinoję ir paviešinę, kokią pavardę A.Butkevičiui VU eilinį kartą pasiūlė nešti Prezidentei.

A.Butkevičius nepadėkojo spaudai už tai, kad ji jam pačiam priminė, jog Svetlana Kauzonienė, kurią jis buvo beteikiąs į socialinės apsaugos ir darbo ministres, buvo ministro VU patarėja, atsakinga už ES lėšų skirstymą būtent tuo metu, kai įmonės, gaunančios tą paramą, mokėdavo į juodąją VU kasą sumas, panašias į 5 proc. Vietoj to naujojo Kabineto vadovas per „Žinių radiją“ piktinosi, kad žurnalistai viešai aptarinėja dar nesuderintas kandidatūras.

Žiniasklaidos atmintis

Prisiminus, kad tais pačiais laikais, kai ūkio ministras VU grūmėsi su finansų ministru A.Butkevičiumi dėl to, kuris iš jų turėtų skirstyti pradėjusias tekėti į Lietuvą ES lėšas, trauktis teko dabartiniam premjerui, tampa aišku, kad žiniasklaidos atmintis šiuo atveju išgelbėjo jį ir visą Vyriausybę nuo nemenkos gėdos. Suprantamas taip primityviai žeminamo A.Butkevičiaus susierzinimas, tik kuo čia dėti žurnalistai?

VU paleistas kandidatų lietus nulėmė tai, kad Prezidentė per daug nesigilindama patvirtino visus socialdemokratų ministrus. Ji prisiėmė dalį atsakomybės už tai, kad susisiekimo ministru tapo „Achemos“ akcininkas Rimantas Sinkevičius. Savo konflikto tarp „Achemos“ intereso kuo pigiau gauti dujų iš „Gazpromo“ (nuolaidą šis mielai pasiūlytų už suskystintų dujų terminalo sabotavimą) ir siekiamų ministro pareigų R.Sinkevičius nepašalino, tad Prezidentė dabar turės asmeniškai stebėti, kaip jam sekasi to konflikto išvengti.

Socialdemokratų norai

Kai rašomos šios eilutės, dar neaišku, ar ketvirtadienį įvyko Seimo balsavimas dėl VU ir Co teisinės neliečiamybės. Tačiau beveik nėra abejonių, kad socialdemokratai padarys viską, ko reikia, kad teismas „nebeliestų“ jų valdžios partnerių. Ši koalicija, saugodama save, jau žengė antikonstitucinį, teisinės valstybės principui priešingą ir VRK įstatymą pažeidžiantį žingsnį, kai paliko toliau dirbti filosofo J.Stalino specialisto Zenono Vaigausko vadovaujamą VRK. Kad tik naujai paskirtoji komisija neimtų ir netyčia nenustatytų daugiau neištirtų ir nutylėtų duomenų apie konstitucinių rinkimų principų pažeidimus, kad tik jų rezultatai vėl neatsidurtų Konstituciniame teisme. Kartą žengus tuo keliu, nebebūtų didelio nepatogumo ir VU juodosios kasos bylą numarinti.

Tada koalicija „Darbas Lietuvai“ taptų labai panaši į sukčių gaują, kurią tarpusavyje sieja gal tik kalėjimo baimė. Tokiais ryšiais sujungta bendrija išsilaikytų kartu tik iki pirmojo didesnio pavojaus ir sparčiai išsilakstytų kas sau. Lietuvai tai – ne pirmiena, nebūtų nė didelės atrakcijos. Tik jeigu tas, kas diriguoja VU, mostelės išsivaikščioti tuo metu, kai Lietuva pirmininkaus ES, dar ilgai Europoje bus prisimenamas nepatikimos ir nesolidžios Rytų šalelės nesėkmingas pirmas rimtas pasirodymas tarptautinėje arenoje.

2012 12 18 11:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt