antradienis, rugsėjo 29 d.
Katalikų kardinolas griežtai sukritikavo siūlymus įteisinti gėjų santuokas
tiesa.com

Škotijoje aštrėja diskusijos dėl siūlymo įteisinti gėjų santuokas. Vyriausybės planus giežtai sukritikavo Katalikų bažnyčios kardinolas Keithas O\'Brienas. Jis sakė, kad siūlymas pakeisti santuokos sąvokos prasmę „užtrauks gėdą Jungtinei Karalystei pasaulio akyse“.

Dvasininko teigimu, neteisinga leisti iš vaikų atimti motiną arba tėvą. Dvasininkų kritikuojamą idėją palaiko nemažai politikų, tarp jų – JK premjeras Davidas Cameronas.

Kardinolas savo komentare laikraštyje „Sunday Telegraph“ rašė, kad noras pakeisti sąvokos prasmę yra susijęs visai ne žmogaus teisėmis. Jis atkreipė dėmesį, kad tai yra mažumos aktyvistų siekis primesti savo nuomonę daugumai. K. O\'Brienas dėstė, kad siūlomi pakeitimai įstatymiškai panaikins vaiko teisę turėti motiną ir tėvą. „Įsivaizduokite, kad vyriausybė nusprendė įteisinti vergovę, bet patikino, kad niekas nebus prievarta paverstas vergu. Ar tokie bereikšmiai įtikinėjimai numalšintų mūsų pyktį? Ar jų pakaktų pateisinti pagrindinių žmogaus teisių panaikinimui?“, - klausė kardinolas.

Sausį Anglikonų bažnyčios Jorko arkivyskupas Johnas Sentamu taip pat teigė, kad vyriausybės neturi moralinės teisės perrašyti santuokos sąvokos.

Škotijos sekretorius Micheael Moore tvirtino, kad konsultacijos dėl galimybės įteisinti gėjų santuokas yra civilinis, o ne religinis klausimas. „Mes nesiekiame pakeisti religinės santuokos ir nesiūlome jų priimti religinės grupėms. Mes sakome, kad jeigu du žmonės myli vienas kitą ir yra pasiryžę įsipareigoti visam gyvenimui, jie turi turėti teisę į civilinę santuoką nepriklausomai nuo savo lyties“, - BBC televizijai sakė škotas.

Vis dėlto kai kuriuos politikus nustebino, kad vyriausybė iškėlė šį klausimą. Konservatorių partijai parlamente atstovaujantis Peteris Bone\'as tvirtina, kad galimybė įteisinti gėjų santuoka gali būti svarstoma tik po rinkimų, nes nė viena valdžioje esanti partija šio siekio nebuvo įrašiusi rinkimų programose ir neturi tam rinkėjų mandato.

Tos paties lyties asmenys JK gali įteisinti civilinę partnerystę. Teisiškai tai prilygsta santuokai, tačiau tokia sąjunga negali būti vadinama žodžiu „santuoka“.

2012 03 04 22:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt