šeštadienis, rugsėjo 19 d.
„KFC” viščiukų gyvenimas - trumpas kankinimas
tiesa.com

Viena iš Jungtinės Karalystės populiariausių greito maisto užkandinių, „KFC” kas minutę parduoda 400 gabalėlių vištienos. Tačiau kas kasmet populiariajai užkandinei tiekia 23 milijonus viščiukų ir kaip jie auginami? Dokumentiniame filme pirmą kartą atveriamos fermų durys, kuriose dešimtys tūkstančių paukščių praleidžia 35 savo trumpo gyvenimo dienas, - pasakojo portalas dailymail.co.uk.

Naujas „BBC” dokumetinis filmas rodo tarp savo išmatų gyvenančius „KFC” viščiukus. Gyvūnų teises ginantys aktyvistai broilerių gyvenimo sąlygas apibūdina kaip itin slogias ir slegiančias, tuo tarpu filme rodomas tarp viščiukų stovintis fermeris teigia, kad „tai labai geras gyvenimas”.

Greito maisto užkandinių tinklui vištieną tiekia apie tūkstantis tokių fermų, kurios viščiukus augina panašiomis sąlygomis.

Dokumentinio filmo herojus fermeris Andrew’us pasakojo, kad tokioje viščiukų fermoje visai neprieštarautų gyventi ir pats. Fermoje, kurioje daugybė viščiukų mažoje erdvėje yra palikti nieko kito neveikti, kaip tik valgyti ir gerti iki tol, kol pasieks reikiamą svorį ir jų gyvenimas bus baigtas.

Filme matoma, kaip viščiukai vaikšo ant savo pačių ekskrementų. Tačiau fermeris Andew’us aiškina, kad tai viščiukams nesukelia jokių problemų, nes ekskrementai yra užkloti pjuvenu sluoksniu, kurios sugeria drėgmę.

„Šių paukščių gyvenimas visiškai neturi prasmės. Savo trumpo gyvenimo dienas jie yra pasmerkti praleisti amoniaku dvokiančiose belangėse. Daugybė šių viščiukų miršta nuo bado ar dehidratacijos. Kasmet šalyje tokiomis sąlygomis yra užauginami apie 900 milijonų viščiukų, tačiau apie 30 milijonų iš jų miršta dar angaruose”, - pasakojo gyvūnų apsaugos tarnybos direktorius Andrew’us Tyleris.

Baigęs savo trumpą gyvenimą viščiukas yra sukapojamas į devynias dalis. Užkandinę mėsa turi pasiekti per 48 val. Per metus greito maisto užkandinė „KFC” pamaitina 30 milijonų išalkusių klientų.

„BBC" dokumentinį filmą apie „KFC" užkandines galite pamatyti čia.

2015 03 20 07:45
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt