sekmadienis, birželio 7 d.
Kiek arbatpinigių dera palikti užsienyje
tiesa.com

Pagal tyrimą, britai vidutiniškai palieka 9 proc. arbatpinigių. Tačiau, kai kur užsienyje, taip pasielgus, galite pakliūti į bėdą, - skelbė naujienų portalas telegraph.co.uk.

Tyrimas parodė, kad britai po vakarienės palieka vidutiniškai 9 proc. arbatpinigių. Tačiau kiek reikėtų palikti išvykus į užsieny?

JAV

Britanijoje tu pasirenki kiek arbatpinigių palikti, priklausomai nuo to ar mėgavaisi maistu ir kaip tave aptarnavo. JAV padavėjmas, kurie gauna mažesnis nei minimumas algas, arbatipinigiai yra labai reikalingi. Tikėkis, palikti 15 -20 proc. arbatpinigių nuo sumos. Daug kur arbatpinigiai įtraukiami į bendrą sąskaitą.

Prancūzija

Prancūzijos restoranuose, pagal įstatymus arbatpinigiai turi būti įtraukiami į bendrą sąskaitą. Bet dauguma vietinių palieka bent pora eurų savo padavėjui, jei jiems patiko aptarnavimas. 5 – 10 procentų nuo visos sąskaitos yra tinkama suma parodyti savo dėkingumą.

Australija

Jeigu nekenčiate palikinėti arbatpinigių, keliaukite į Australiją, kur tai niekada nebuvo priimtina. Nors padavėjai dirbantys turistų pamėgstose vietose yra pratę gauti arbatpinigių iš užsieniečių.

Indija

Indijoje arbatpinigiai laikomi baksheeshu - kyšiu. Daugumoje restoranų jie būna įtraukiami į bendrą sąskaitą, bet daug turistų mėgsta ir taip palikti apie 10 proc. nuo visos sumos.

Japonija

Palikti arbatpinigių Japonijoje nėra įprasta kultūrinė norma: jei paliksi, padavėjas gali būti sutrikęs ar net gi pasijausti įžeistas. Jei nori tai padaryti, neišsitrauk pluošto pinigų - pinigus gražiai kur nors suvyniok ir ramiai paduok jį padavėjui. Nesitikėk, kad jis jūsų akivaizdoje apžiūrės jūsų dovaną.

Dubajus

Dauguma restoranų į saskaitą įtraukia ir 10 proc. aptarnavimo mokesčio, tačiau neapsikvailinkite galvodami, kad tuos pinigus gauna padavėjai – paklauskite jų restorane ir pamatysi, kad taip būna nevisada. Mokestis nėra privalomas, todėl dauguma vietinių atsisako jį apmokėti ir arbatpinius palieka padavėjams.

Tailandas

Tailandas dar viena šalis, kur arbatpinigių palikimas nėra būtinas, tačiau aptarnaujančio personalo algos nėra didelės, todėl jie visada laukiami. 5-10 proc. už gerą aptarnavimą aukštos klasės restorane yra pakankamai.

Pietų Afrika

Palikti apie 10 – 15 proc. yra norma Pietų Afrikoje. Jei esate didelėje kompanijoje, aptarnavimo mokestis jau gali būti įtrauktas į jūsų sąskaitą, todėl atkreipkite į ją dėmesį.

2015 05 24 07:50
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt