antradienis, liepos 7 d.
Kiek kainuoja geras laisvalaikis Londone?
tiesa.com

Ar esate kada nors susimąstę apie tai, kiek kainuoja geros emocijos ir pramogos? „Yahoo Finance“ atlikus išsamią įvairių amžiaus grupių apklausą paaiškėjo įdomūs faktai, atskleidžiantys, kiek vidutiniškai pinigų per savo gyvenimą Didžiosios Britanijos gyventojai išleidžia pramogoms.

Jūsų dėmesiui – penkios populiariausios ir pagrindinėmis įvardytos sritys, kurioms britai laisvalaikiu teikia daugiausia dėmesio: sporto varžybos ir hobiai, futbolas, kompiuteriniai žaidimai bei vakarėliai. Taigi, imkime ir iš arčiau paanalizuokime šios įdomios apklausos rezultatus.

Sportas ir hobiai 33 222 £

Kad ir ką savo laisvu laiku nusprendžia veikti britai, nemaža tikimybė, kad jiems tai atsieina ne taip jau pigiai. Paaiškėjo, jog vidutiniškai vienas Didžiosios Britanijos gyventojas savo mėgstamai veiklai, tokiai kaip fizinio aktyvumo teikiami malonumai, kolekcionavimas ar kitoks hobis, kasmet išleidžia po 678 svarus. Per vidutiniškai 49 aktyvaus gyvenimo metus (nuo 16 iki 65 metų) susidaro nei daug, nei mažai –33 222 £ suma.

Aistra futbolui 56 000 £

Ne paslaptis, jog Anglijoje ir visoje Didžiojoje Britanijoje žmonės dėl futbolo pakvaišę, tikriausiai, ne mažiau nei lietuviai dėl krepšinio. Na, galbūt šiek tiek mažiau... Tačiau futbolo tėvynės šalyje būti aktyviu sirgaliumi kainuoja ir nemažus pinigus. Paaiškėjo, jog vidutinis futbolo sirgalius per savo gyvenimą išleidžia daugiau kaip 56 000 £ „Premier“ lygos sezono namų rungtynių abonementams bei išvykoms į artimiausių svečių stadionus, mėgstamos komandos marškinėliams ir kitiems būtiniems atributams. Tad būti ištikimu savo mėgstamos komandos sirgaliumi Anglijoje iš tiesų kainuoja – bet juk neįkainojamos emocijos atperka viską.

Naujausi „Must have“ įrenginiai 46 700 £

Didžiosios Britanijos gyventojai iš tiesų ne be reikalo yra laikomi bene labiausiai pakvaišusiais naujausių elektronikos ir kitų buitinių prietaisų vartotojais visame pasaulyje. Nedaugelyje kitų pasaulio šalių išvysite didesnes eiles prie populiariausių elektronikos ar telekomunikacijos prekių ženklų parduotuvių dar tik prieš pasirodant rinkoje naujam „žaisliukui“. Taigi, taip kiekvienas britas kasmet išleidžia vidutiniškai net po 994 svarus. Jeigu jo vartojimo įpročiai nekinta nuo 18-os iki 65-erių, per visą savo gyvenimą naujiems buities bei pramogų įrenginiams britas išleidžia per 46 700 £.

Kompiuteriniai žaidimai 12 024 £

Ne mažiau britai mėgsta ir kompiuterinius žaidimus, tad už juos ne tik kad susimoka didžiules pinigų sumas, tačiau yra pasiryžę prie jų praleisti ir ilgas valandas. Vienas rimtas žaidėjas Didžiojoje Britanijoje kompiuteriniams žaidimams paskiria vidutiniškai daugiau nei pusantrų savo gyvenimo metų. Be to, kasmet jis dar išleidžia vidutiniškai po 334 svarus naujiems žaidimų scenarijams bei reikiamai kompiuterinei įrangai įsigyti. Apklausus pusantro tūkstančio aktyvių kompiuterinių žaidėjų nuo 18 iki 40 metų amžiaus paaiškėjo, jog per savaitę kiekvienas iš jų prie kompiuterio praleidžia vidutiniškai po 9,2 valandos, tai yra po 478 valandas arba 19 dienų per metus. Tiesa, kompiuterinių žaidimų nežaidžiantys, tačiau prie televizoriaus drybsoti mėgstantys britai tam skiria vidutiniškai dar triskart tiek laiko...

Vakarėliai 27 000 £

Kam jau kam, bet kultūringoms linksmybėms, kitaip Didžiojoje Britanijoje dar žinomoms kaip šėlionės iki paryčių, vietiniai gyventojai nelieka abejingi. Tai rodo ne tik nusiaubtos gatvės, o neretai ir skrandžio turinys, paliktas“ tiesiog ant sėdynės antrame autobuso aukšte ankstų šeštadienio rytą, bet ir alinėse bei baruose per vakarą paliekamos išties nemažos pinigų sumos. Apskaičiuota, jog pusė statistinių 18–40 metų amžiaus Didžiosios Britanijos gyventojų linksmybėms išleidžia bent po 50 svarų sterlingų per vakarą. Vienas iš penkių britų, apklausoje įvardijusių save „vakarėlių liūtais“, prisipažino per naktį vidutiniškai išleidžiantis per 175 svarus. Taigi nenuostabu, kad per savo „aktyvų“ gyvenimą pasilinksminimams vakarėliuose britai išleidžia iš viso daugiau nei 27 000 £.

Galime tik daryti išvadą, jog, kad ir ką nuspręstumėte veikti, kad ir kokius užsiėmimus ar pramogas rinktumėtės laisvalaikiu, yra nemaža tikimybė, jog jos gali atsieiti ne taip jau pigiai, kaip galėjo pasirodyti iš pradžių.

2012 10 16 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt