ketvirtadienis, balandžio 2 d.
Kino legenda S. Loren – apie filmavimo užkulisius: moterys režisierės nerėkia
Tiesa.com
Facebook

86-erių Italijos kino legenda ir primadona Sophia Loren nesižavėti neįmanoma. Su garsiausiomis visų laikų aktorėmis lyginama moteris pasiekė įspūdingos karjeros – kone per 70 metų uolaus darbo Sophia nusifilmavo daugiau nei 100 filmų.

Tarptautinės moters dienos proga garsi aktorė prisiminė savo karjeros pradžią ir pasakojo apie dailiosios lyties atstovių iššūkius pasaulio kino industrijoje.

1961 metais S. Loren tapo pirmąją angliškai nekalbančia aktore, laimėjusia „Oskarą“ už geriausia vaidmenį, kurį atliko režisieriaus Vittorio De Sica filme „Dvi moterys“. Tuo metu S. Loren jau buvo nusifilmavusi 50 filmų, tačiau būtent šis vaidmuo pakeitė jos gyvenimą.

Tiesa, kurioziška, tačiau jos gyvenimą pakeitusio apdovanojimo S. Loren tąkart neatvyko atsiimti. Paklausta, kodėl neatsiėmė statulėlės, italų aktorė prisipažino paprasčiausiai nesitikėjusi laimėti.

„Nemaniau, kad galėčiau jį gauti. Iki tol jokiam užsienio filmui nebuvo pavykę laimėti „Oskaro“, todėl tąkart nusprendžiau net nepasirodyti ceremonijoje“, – pasakojo ji.

Po sėkmingo vaidmens filme „Dvi moterys“ S. Loren atsivėrė durys į Holivudą, tačiau iki tol jos kelias į žvaigždes nebuvo rožėmis klotas.

S. Loren augo skurdžiame miestelyje netoli Neapolio, ir, kaip prisimena, Antrojo pasaulinio karo metais maldaudavo maisto iš amerikiečių karių. Ji buvo tokia liesa, kad turėjo pravardę „stuzzicadenti“ („dantų krapštukas“).

Paauglystėje motina ją išsivežė į Romą, kur jos užsidirbdavo iš pozavimo bulvariniams žurnalams ir grožio konkursuose laimėtų prizų.

Per vieną grožio konkursą 6-ojo dešimtmečio pradžioje gražuolė S. Loren krito į akį režisieriui Carlo Ponti. Vyras gavo jai pirmuosius vaidmenis ir beveik visą Sophios gyvenimą buvo pagrindinis jos karjeros architektas. Aktorė ir 2007 metais miręs C. Ponti santuokoje išgyveno penkis dešimtmečius.

Per ilgą savo karjerą S. Loren matė, kaip keitėsi kinas, ir apgailestavo, jog bendradarbiavo tik su viena režisiere moterimi. Aktorė pasakoja, kad dirbti su moterimi yra kur kas jaukiau.

„Režisūroje įsitvirtinusios moterys yra visai kitokios, jos keičia industriją. Moterys daugiau dėmesio skiria detalėms, labiau atskleidžia jausmus. Su jomis labai jauku dirbti, nes jos nerėkia, neįsakinėja, o tik siūlo ir pataria. Man patinka dirbti su režisierėmis moterimis. Norėčiau tai daryti dažniau“, – kalbėjo ji.

S. Loren džiaugiasi, kad besikeičiant pasauliui, pasikeitė ir kino industrija – joje vis labiau įsitvirtina moterys. Visgi kino legenda rėžia, jog norėtų, kad moterys dar drąsiau žengtų į filmavimo aikšteles.

„Pramonė neabejotinai pasikeitė į gerąją pusę, tačiau dar yra kur tobulėti, dar daug ką galime pakeisti. Mano didžiausia svajonė, kad žmonės būtų vertinami tik pagal jų įgūdžius ir talentą, o ne pagal lytį. Visgi, kad tai įvyktų, turi būti sudarytos vienodos sąlygos ir sukurta tokia aplinka, kurioje moterys turėtų pakankamai laiko užsiimti tuo, kas joms svarbu“, – įsitikinusi S. Loren.

2020 03 08 09:00
Spausdinti