pirmadienis, rugsėjo 21 d.
Klastinga, mirtina šunų liga pasiglemžė pirmąją auką Anglijoje: užsikrėsti gali ir žmonės
tiesa.com
facebook nuotrauka

Leišmaniozė - klastinga ir itin nemaloni parazitinė liga, kuria užsikrečiama įkandus ligą nešiojančioms smėlinėms muselėms.

Mirtiną ligą nešiojantys parazitai per metus pasiglemžia dešimčių tūkstančių šunų gyvybes. Tai - tropinė liga, tačiau visai neseniai ji pasirodė ir Jungtinėje Karalystėje ir nusinešė vieno keturkojo gyvybę.

Ši liga sukelia odos išopėjimą, staiga nukrenta svoris, neretai kardinaliai sutrinka inkstų veikla.

Leišmaniozė labiausiai paplitusi skurdesniuose regionuose, nevisavertė mityba laikoma vienu iš rizikos faktorių.

Šunys ja dažnai užsikrečia ir jei juos sužeidžia kitas ligą nešiojantis keturkojis, tačiau iki šiol Didžiojoje Britanijoje tokių atvejų nebuvo.

Manoma, kad trejų metų amžiaus šeimininkų numylėtas shih tzu veislės šuniukas iš Hertfordšyro šia liga užsikrėtė bedūkdamas su kitais šunimis, nes iš Anglijos išvežtas niekada nebuvo, jam taip pat nebuvo perpiltas kraujas ar darytos kitos procedūros, kurių metu tokia liga gali būti perduota.

Savininkai augintinį nuvežė į Karalienės Motinos Gyvūnų Ligoninę Karališkąjame Veterinarijos Koledže dėl dvi savaites trukusio vėmimo, viduriavimo bei sumažėjusio svorio.

Veterinarų manymu shih tzu šia liga užsikrėtė bedūkdamas su kitu tų pačių šeimininkų augintiniu, jaunesniu šuneliu kurį šie parsivežė iš Ispanijos - šį jų augintinį teko užmigdyti šešiais mėnesiais anksčiau, nei shih tzu - manoma, kad jam vystėsi ta pati liga.

Ši liga pavojinga ir žmonėms: žmonės serga trimis šios ligos atmainomis: odos, odos ir gleivinių bei vidaus organų leišmanijoze.

Visos šios ligos rūšys sukelia opas, skiriasi tik jų vieta - sergant odos leišmanioze išopėja oda, odos ir gleivinių - oda bei burnos ir nosies gleivinė, o sergant paskutine, sunkiausia šios ligos rūšimi - odos ir gleivinių bei vidaus organų leišmanijoze, kuri dar yra vadinama Kala-azar (juodąja karštine arba Dumdumo karštine) bei kitais vardais liga prasideda odos opomis, vėliau smarkiai kyla temperatūra, nukrenta raudonųjų kraujo kūnelių rodikliai, išbrinksta blužnis bei kepenys.

2019 04 06 10:20
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt