sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Ko (ne)reikia geram CV?
tiesa.com

Nesvarbu, kokio darbo ieškote. Savo patirtį, privalumus ir entuziazmą tobulėti geriausiai atskleisite dirbdami. Tačiau ką daryti, kad darbdavys jus pastebėtų? Praleidžiate valandų valandas skelbimų puslapiuose, pildote krūvą anketų, siunčiate vieną gyvenimo aprašymą po kito, o telefonas tyli, ir kvietimo į darbo pokalbį taip ir nesulaukiate? Jeigu taip nutinka, vadinasi, atėjo laikas iš pagrindų atnaujinti savo gyvenimo aprašymą.

Jeigu būsimasis darbdavys – ne kilnus jūsų dėdė, teta, bičiulis ar buvęs kolega, pažįstantis jus ir dirbęs kartu, tuomet savo patirtį ir privalumus geriausiai pavyks pristatyti savo gyvenimo aprašyme, dar vadinamame résumé, arba CV (lotyniškai curriculum vitae).

Daugelis mano, kad puikiai žino, ko reikia puikiam CV, negaili laiko jį rašydami ir net nesusimąsto, jog darbdaviai bei įdarbinimo agentūros gali jo net neskaityti. Vienas iš pagrindinių mitų, kuriuo tiki daugelis darbo ieškančių darbuotojų, yra klastingas visur girdimas patarimas savo CV pateikti „laisva forma“. Taip visada pataria žmonės, arba žinantys, bet tingintys išaiškinti, arba nieko nenutuokiantys, bet bandantys paaiškinti kitiems su dviguba energija. Netgi laisvos formos prašymas turi savo struktūrą ir anaiptol ne visiškai laisvą „formą“, tad ką jau kalbėti apie neretai iki kaulelių darbdavių narstomą gyvenimo aprašymą.

Įdarbinimo agentūra „Page Personnel“ apklausė 2000 darbo ieškančių žmonių ir 480 darbdavių bei įdarbinimo agentų siekdami objektyviai nustatyti kriterijus, kuriuos gyvenimo aprašyme labiausiai vertina profesionalai, bei kokiais mitais nereikėtų vadovautis ieškant naujo darbo. Tam, kad tavo, perspektyvaus darbuotojo, CV nepatektų į šiukšliadėžę, pažvelkime į dažniausias klaidas, kurias daro ieškantieji darbo, ir kokios raktinės informacijos iš tiesų ieško darbdaviai.

Darbdaviui ir įdarbinimo agentūroms mažiausiai rūpi:

CV apimtis

Neverta aklai pasikliauti kai kurių ekspertų nuomone, kad CV turinys turi tilpti į vieną lapą, antraip niekas nesivargins jo net skaityti. Daugiau nei pusė ieškančiųjų darbo stengiasi sutalpinti savo CV į vieną lapą, tačiau darbdaviams bei agentūroms gyvenimo aprašymo apimtis, pasirodo, rūpi mažiausiai. Jie pasiruošę skaityti tol, kol atras tai, ko ieško.

Rašymas trečiu asmeniu

Nėra didelio skirtumo, ar darbo patirtis aprašoma ir išdėstoma trečiuoju asmeniu, ar pirmuoju, pavyzdžiui: „Įgijo patirties dirbdamas Anglijoje“ ar „įgijau patirties Anglijoje“. Dauguma žmonių be reikalo nerimauja ir bijo nepataikyti, jei parinks ne visai tikslų žodį. Tą daryti būtina, tačiau ne šioje vietoje.

Asmeninių savybių ir pomėgių aprašymas

Nors darbo skelbimuose paprastai būna nurodomos svarbiausios darbuotojo asmeninės ir charakterio savybės ieškomai kandidatūrai, pačiame CV jų pakartoti nebūtina. Darbdaviai ir agentūros negaišta laiko atsirinkdami iš tūkstančių „patikimų“ „atsakingų“ ir „punktualių“ kandidatų, nes tokių – absoliuti dauguma.

Savanorystės patirtis

Net jeigu pirmosios patirties įgavote dirbdami savanoriais mokykloje, universitete ar palaikėte viešąją tvarką miesto renginiuose, deja, tai įvertins tik nedaugelis darbdavių. Jiems svarbiau panašaus darbo patirtis ir kandidato perspektyva ateityje tobulėti.

[2329]

Darbdaviui ir įdarbinimo agentūroms svarbu:

Taisyklinga rašyba

Jeigu gyvenimo aprašyme bus gramatinių ar rašybos klaidų, akylos darbdavių akys tai tikrai pastebės. Net jeigu CV reikia rašyti ne gimtąja kalba, klaidos ir praleistos raidės yra tiesiausias kelias į šiukšlių dėžę.

Smulkiai aprašyti pasiekimai darbe

Tai dar viena daugelio pro pirštus praleidžiama klaida, kuri geriausiai atskiria už borto liekančius kandidatus nuo atrinktųjų. Pastarieji, aprašydami savo buvusias pareigas, trumpai prie jų išdėsto savo pasiekimus, pavyzdžiui: „Pasiūliau buvusiai įmonei efektyvų sprendimą, kuris padėjo sumažinti kaštus 20 procentų; „Mano komanda darbus atliko savaite anksčiau, nei buvo numatyta, ir buvau apdovanotas premija“ ir panašiai.

Darbo terminų naudojimas

Gyvenimo aprašymą neabejotinai patobulinsite į turinį įterpdami ieškomo darbo srityje vartojamus terminus. „Dvejų metų patirtis dirbant su „bulgarke“ ir „gujuku“; „Nuosavas „pajalnikas“ ir „lobzikas“ – tokie bei panašūs terminai CV tikrai nesustiprins. Vietoj jų verta paieškoti profesionalių, su būsimomis pareigomis susijusių terminų, kurie parodytų darbuotojo kompetenciją ir išskirtų jį iš minios.

Detalus pareigų sąrašas

Įdarbinimo agentūroms ir tiesioginiams darbdaviams labai svarbu iš kandidato gyvenimo aprašymo susidaryti kuo aiškesnę nuomonę apie būsimą darbuotoją, tad jiems svarbi kiekviena darbo patirties smulkmena. Jeigu buvusioje kompanijoje palypėjote karjeros laiptais ir laikui bėgant jums buvo skiriama vis daugiau atsakomybių, būtinai tai paminėkite savo CV.

Kiekvienų pareigų, bent šiek tiek susijusių su būsima darbo pozicija, paminėjimas yra labai svarbus. Tuo labiau, jeigu pavyko nuosekliai kilti užimamose pareigose. Tai daug ką pasakys apie jūsų nuoseklų augimą ir tobulėjimą. Jeigu patirties turite mažiau, visuomet verta pabrėžti entuziazmą ir norą kuo greičiau perprasti naująsias pareigas.

Taigi, nepamirškite, jog naujo darbo paieškos taip pat yra darbas. Nepagailėkite laiko ir investuokite į savo CV, kad jis išsiskirtų iš minios ir atidarytų jums duris, į kurias ilgai beldžiatės. Geras gyvenimo aprašymas negarantuoja gero darbo, tačiau gerokai sutrumpina jo paieškas.

2016 01 19 20:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt