penktadienis, gegužės 7 d.
Kodėl lietuviui gėda norėti būti milijonierium?
tiesa.com

Prisiminkite tas tolimas (arba nelabai) dieneles, kai dar gyvenote Lietuvoje, bet jau tvirtai žinojote, kad kančių pabaiga čia pat, nes po kelių dienų emigruosite į Angliją. Aha, laimės ieškoti, ją rasti ir pilnais žandais kimšti.

Kai tik šis planas įgavo realybės atspalvį, į trasą ėjo senas kaip kaimynas lagaminas, o jį bekraunant dar buvo laiko visiems giminėms ir pažįstamiems paaiškinti, kad išvarot į anglus ne savo noru, o dėl to, kad tie vagiai, kur valdo Lietuvą, tiesiog privertė sėst į mikrą ir varyt.

Aišku, dar turėjot laiko pasiskųsti, kad nesąmonė gyvent, kai neturi iš ko net pavalgyt. O darbo susirast švogerių krašte praktiškai neįmanoma.

O vat Anglijoje tai jau tikrai bus geriau. Ten normali šalis, turtinga, žmonės kitokie, ir jiems reikia žmonių tokių, kaip jūs – darbščių, mandagių, kuklių, protingų. Nes juk Staselės Marius, net mokyklos nebaigęs, išvažiavo į Angliją ir ten sunkiu darbu pakilo net iki visų gerbiamo viršininko. Jeigu jau Mariui pavyko, tai jums tikrai pavyks, nes jūs ne tik mokyklą, bet ir aukštąją baigėte ir anglų kalbą mokate. Keletas pirmų metų bus sunkūs, teks paprakaituoti, na, o paskui gyvensite kaip ponas ir dirbsite „baltą darbą.“

Dabar pasižiūrėkime į dabartį. Jau padarėte karjerą? Pasistatėte namus Anglijoje ir Lietuvoje? O angliškai šnekate geriau nei vietiniai? Ne? Atvykę gavote darbą ūkiuose, sandėliuose, viešbučiuose, slaugos namuose ar panašiose įstaigose, ten ir tebesėdite.

Na, gerai, vieną ar du kartus pakėlė pareigas, ir viskas.

O kodėl nesiekiate daugiau?  Kodėl net nebandote naudotis tomis galimybėmis, kurių taip troškote?

Todėl, kad paaiškėjo, jog nesate tokie šaunūs, kaip apie save manėte. Esate per silpni kovoti už save ir per kuklūs. Na, taip, išsireikalavote visus benefitus, gaunate didesnį atlyginimą, bet taip ir neišvažiavote iš savo kaimo. Kaip gyvenote ant aslos, taip ir likote – dirbate tą patį daug proto nereikalaujantį darbą, bendraujate tik su lietuviais, geriausios atostogos – Lietuvoje, o kalbos taip ir neišmokote.

O kodėl? Juk tikrai nebuvote ir nesate nei kvaili, nei tinginiai. Juk turite visas galimybes kilti į viršų, mokytis, dirbti, bet taip ir malatės to kalno papėdėje.

Vos atvykę turėjote svajonių. Nors jos buvo kuklios, bet jas pasiekėte. Turite ir būstą, ir mašiną (net BMW), ir apsirengę, ir skaniai pavalgę, ir namo grįžtate kaip tikri ponai. Pasiekėte bent jau planą minimum, o kodėl sustojote? Kodėl svajonės tuo ir baigėsi? Kodėl nenorite siekti daugiau: dar geresnio namo, geresnio rajono, geresnių kaimynų, geresnio darbo?

Ech, tas įgimtas lietuviškas kuklumas. Juk nuo mažens tėvai kalė į galvas, jog reikia būti kukliems, paprastiems, neišsišokti, juk, neduok Dieve, ką žmonės pagalvos. Ir taip įkalė šias bevertes tiesas, kad jos niekaip iš galvų nesitraukia. Darbštumas ir kuklumas lietuviui ir toliau kiša koją – darbe jam krauna sunkiausius darbus, išnaudoja, nesumoka už viršvalandžius, kažkokie neaiškūs tarpininkai pasiima visą atlyginimą, o kuklus ir nedrąsus lietuvis tyli.

Tyli ir tada, kai jo nepaaukština, tyli ir tada, kai norėtų didesnio atlyginimo, bet bijo paprašyti. Ir taip murkdosi visą laiką.

Kodėl? Nes bijo siekti daugiau, bijo rizikuoti, bijo įdėti daugiau darbo. Nepasitiki savimi, dėl to prisigalvoja milijonus pasiteisinimų. Ir tie pasiteisinimai visiems to paties likimo broliams atrodo suprantami ir pateisinami, kai visi kartu dūsauja apie sudužusias svajones po dvigubo shifto Anglijos laukuose, cepelinus užgerdami taurele degtinytės.

Taip, nėra lengva šokti aukščiau bambos ir išeiti iš komforto zonos. Tikrai nėra lengva po ilgo ir sunkaus fizinio darbo sėsti prie knygų ir mokytis, kai draugeliai kepa šašlykus. Ir tikrai nėra lengva siekti savo svajonės. Bet negi tėvai jus visus išaugino nepilnaverčiais ir kompleksų pilnais žmonėmis?

Kaip ten sako lietuvių patarlė: „Darbas žmogų puošia“ – bet ar tikrai? Ar labai jau išpuoštas jaunas žmogus, kuris dešimt metų kas dieną skina braškes ir toliau ketina tai daryti?

Todėl meskite šalin tą lietuvišką kuklumą, nustokite apkalbinėti žmones, kuriems pavyko ištrūkti iš lietuviško mąstymo žabangų, ir norėkite daugiau.

2016 09 07 10:40
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt