trečiadienis, spalio 21 d.
Kodėl žlugo koncertai „Lietuvai 100“?
tiesa.com

Praėjusią savaitę Jungtinės Karalystės ir Airijos lietuvių bendruomenes sukrėtė tūkstančių žmonių planus sugriovusi žinia: atšaukiami Lietuvos šimtmečiui paminėti skirti grandioziniai koncertai Dubline ir Londone. Tai – faktas, bet kodėl viskas taip susiklostė?

Jungtinėje Karalystėje registruotos bendrovės „We can feel Ltd.“ organizuojami koncertai „Lietuvai 100“ birželio 30-ąją turėtų vykti Dubline, o po savaitės – Londone. Juose turėtų pasirodyti žymiausi lietuvių atlikėjai, tarp kurių – Džordana Butkutė, Egidijus Sipavičius, Kastytis Kerbedis, Gytis Paškevičius, grupės „Lemon Joy“, „Biplan“ ir „Naktinės personos“, ant scenos turėtų pasirodyti Mantas ir Indrė Stonkai, garsieji „Radistai“ bei dar daugiau pramogų pasaulio atstovų.

Tačiau bilietus platinančioje platformoje „Eventbrite“ prekyba praėjusios savaitės viduryje sustabdyta, o netrukus renginių organizatorius oficialiai pranešė, kad renginiai neįvyks.

Sugriauti tūkstančių lietuvių, kurie jau įsigijo bilietus, planai, pramogų pasaulio atstovų pasirodymų tvarkaraščiai, didžiulių nuostolių patyrė rėmėjai, investavę į šį projektą.

Kas dėl visos šios sumaišties kaltas?

Šaltinių teigimu, atsakomybę dėl žlugusių koncertų turėtų prisiimti bendrovės „We can feel Ltd.” vadovas Egidijus Jaskonis, tačiau išskirtinį interviu „Tiesai“ davęs verslininkas su tuo nesutinka. Jis tikina, kad koncertai neįvyko dėl procesų, kurių organizatoriai kontroliuoti negalėjo, o nuostolių atlyginimo žadama siekti teisinėmis priemonėmis.

– Kaip vertinate kalbas, kad Jūs kaltas dėl žlugusių renginių?

– Esu patyręs ir savo darbą išmanantis žmogus, užsienyje įvykdęs ne vieną didžiulio masto renginį. Lietuvos šimtmečio proga norėjau publikai pateikti ką nors išskirtinio, sukviesti pirmo ryškumo žvaigždes. Lietuvai 100“ apimtimi viršijo visus ankstesnius renginius. Tai turėjo būti išties įspūdingas renginys.

Pradėjome organizuoti šį renginį praėjusių metų rudenį, gruodį turėjome aiškų veiksmų planą. Mumis pasitikėjo tokie partneriai, kaip didžiosios Lietuvos komercinės televizijos, naujienų portalai, reklamos gamintojai. Nemanau, kad tokios kompanijos bendradarbiautų su neaiškiais veikėjais, jų pasitikėjimas įrodė, kad mūsų sumanymas ir jo įgyvendinimo planas yra geras.

Partneriai suprato, kad mes puikiai pasiruošę.

– Kada supratote, kad reikalai klostosi ne pagal planą?

Jau žiemą supratome, kad Londone situacija yra ne tokia, kokios tikėjomės. Nežinau, kodėl taip atsitiko. Galbūt dėl to, kad koncerte pasirodyti planavę atlikėjai, pavyzdžiui, Džordana Butkutė, Kastytis Kerbedis, Radistai rengė atskirus koncertinius turus po JK, o tai galbūt sumažino susidomėjimą renginiu Londone. Kai pasirodė tų koncertų reklama, bilietų į „Lietuvai 100“ Londone pardavimai krito.

Dubline situacija buvo žymiai geresnė.

– Kas atsitiko, kad koncertas neįvyks ir Airijoje?

– Ten kilo problemų dėl renginio vietos. Buvo sutarta, kad koncertas vyks Dublino „Fairyhouse Racecourse“ hipodrome, tačiau šio objekto valdytojai netikėtai ėmė keisti susitarimo sąlygas, reikšti nepagrįstus priekaištus mums. Aš manau, kad jie taip stengėsi išpešti kuo daugiau pinigų iš mūsų. Vykdėme jų pageidavimus, samdėme jų nurodytus žmones dėl saugumo užtikrinimo, kad jie būtų tikri dėl mūsų ketinimų.

Viskuo jie buvo patenkinti, keliamos sąlygos buvo įvykdytos. Intensyviai bendravome, tiesa, sutarties su jais neturėjome, tik sutarties projektą.

Tačiau galiausiai jie pranešė mums, kad nusprendė su mumis nebendradarbiauti, o renginys ten vykti negali. Apie tai informavo elektroniniu paštu.

– Kuo jie argumentavo savo sprendimą?

– Jų argumentai – niekiniai. Jie ignoravo mūsų ir mūsų partnerių patikinimus, kad mūsų organizacija nešlubuoja, viskas vyksta pagal parengtą planą.

Nurodė, kad nėra draudimo, nors įprastai tuo pasirūpinama vėliau, nei jie reikalavo – tokia yra nusistovėjusi praktika. Kai tai paaiškinau, „Fairyhouse Racecourse“ vadovai lyg ir pakeitė nuomonę, bet po 15 minučių kalbėjo jau kitaip. Taip jie mus vedžiojo už nosies iki paskutinės akimirkos, o galiausiai ėmė apskritai su mumis nebendrauti pasakę „Renginio nebus“. Jie nusprendė, kad mes blogi organizatoriai.

– Sakote, kad koncertas Dubline neįvyks dėl jų kaltės?

– Taip. Analizavome savo veiksmus, kalbėjomės su kompanijomis, kurios anksčiau suteikdavo vietas mūsų renginiams. Mes neradome savo kaltės.

– Ar imsitės kokių nors priemonių, kad „Fairyhouse Racecourse“ sulauktų atsakomybės už savo sprendimus?

– Be abejonės, sieksime to teisiniu keliu. Bandysime paaiškinti, kad tokia situacija susiklostė ne dėl mūsų kaltės. Taip, Londone mums pritrūko žmonių palaikymo, jie neįvertino to projekto, mūsų pastangų – ten bent aiški priežastis, dėl ko tenka renginį atšaukti: tai bilietų pardavimas. Gaila dėl to.

Tačiau Dubline mumis patikėjo labiau, ten jokių kliūčių nebuvo kol „Fairyhouse Racecourse“ nepradėjo keisti savo pozicijos, jų veiksmai pakišo mums koją.

– Ar bilietus įsigiję žmonės atgaus pinigus?

– Atsakomybės mes nevengiame.

Padarysime viską, kad žmonių pasitikėjimas mumis sugrįžtų, galbūt mums reikės jų palaikymo ir mes sugrįšime su trenksmu.

Oficialu: koncertai „Lietuvai 100“ Dubline ir Londone neįvyks

Dėl šimtmečio koncertų Londone ir Dubline – nežinia

2018 06 19 08:50
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt