penktadienis, liepos 10 d.
Koks yra lietuviškas Kalėdų Senelis?
tiesa.com

Baigėsi konkursas lietuviškojo Kalėdų Senelio įvaizdžiui sukurti. Jo dalyviai pateikė įvairių įdomių Kalėdų Senelio įvaizdžio sprendimų, paremtų istorinėmis Lietuvos didikų bei liaudies drabužių rekonstrukcijomis, aliuzijomis į archeologinius drabužius, persirengėlių aprangą.

Projektai nestokojo ir originalios, savo asmeninį santykį su Kalėdų Seneliu atspindinčios autorių interpretacijos, kiekviename jų buvo galima įžvelgti patrauklių, taikliai personažo esmę išreiškiančių detalių. Vis dėlto vertinimo komisija neišskyrė vieno projekto, visiškai atitinkančio konkurso reikalavimus. Nuspręsta paskatinti trijų projektų autorius:
Viktoriją Igliukaitę – Vilniaus dailės akademijos Architektūros ir dizaino fakulteto Kostiumo dizaino katedros magistrantę – už charakteringas, jaukias Kalėdų Senelio kostiumo detales (marškiniai, liemenė, kelnės, blauzdinės, pirštinės, kepurė);
Arvydą Bagdoną – dailininką – už įspūdingą Kalėdų Senelio kailinių modelį;
Rūtą Zlatkauskienę – Vilniaus dailės akademijos Architektūros ir dizaino fakulteto Kostiumo dizaino katedros studentę – už įvaizdžio idėjos originalumą ir meniškumą.
Konkursą rengė Lietuvos liaudies kultūros centras ir VšĮ „Kalėdų Senelio paštas“

2010 11 29 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt