šeštadienis, liepos 4 d.
Kovo 11-osios proga brazilas uždainavo lietuviškai
tiesa.com

Filmą „Aleksandras Didysis” kuriantis režisierius Vytautas Puidokas teigė kone apstulbęs iš nuostabos vidury džiunglių atradęs lietuviškai dainuojantį brazilą.

 „Susitikime su Brazilijos lietuviais džiunglėse dalyvavo daktaras Vitas Kiaušas, jo iš gatvės paimta ir užauginta daugiavaikė šeima ir vietinė brazilė, kurios tėvas kilęs iš Lietuvos. Labiausiai susidomėjau Vito kaimynu, kuris į susitikimą atsinešė gitarą ir uždainavo lietuvišką folklorą” - pasakojo jaunosios kartos režisierius.

Brazilijos džiunglių valstijoje Rondonijoje gyvenantis 47 -erių advokatas João Damasceno Bispo de Freitas lietuviškai dainuoti išmoko ne atsitiktinai. Damasceno pasakojo, kad lietuvių misionierius Aleksandras F. Bendoraitis dar 18 nesulaukusį jaunuolį priėmė dirbti į pirmos modernios Amazonės ligoninės labarotoriją.

Kadangi Damasceno turėjo gražų balsa, A. Bendoraitis jį pradėjo kviesti į džiunglių vakarėlius, kuriuose lankydavosi misionieriaus rėmėjai iš Prancūzijos, Vokietijos ir Šveicarijos. „Jis man paniūniavo „šaltinėlio” melodiją, o aš atrinkau akordus – tai buvo mėgstamiausias jo kūrinys”, - sakė po 30 metų dainos vis dar nepamiršęs advokatas. „Lietuva turėtų būti nuostabus kraštas – visi lietuviai, kuriuos sutikau čia, Brazilijoje, man labai padėjo” - nostalgiškai prisiminė Damasceno.

Dainos video galite pamatyti čia:

2015 03 11 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt