antradienis, rugsėjo 29 d.
Krikščionių gretos Britanijoje tirpsta
tiesa.com

Naujausi duomenys atskleidė, kad Britanijoje krikščionybė susiduria su ypač dideliais iššūkiais, nes šios religijos pasekėjų fiksuojama vis mažiau.

Per dešimtmetį krikščionybės pasekėjų skaičius dramatiškai sumenko 4 milijonais. Vienas iš keturių žmonių Jungtinėje Karalystėje yra visiškai netikintis, todėl šalis pamažu tampa ateistų kraštu.

Nuo 2001 m. netikinčiųjų skaičius padvigubėjo ir dabar sudaro 15 proc, visos šalies populiacijos – 14 mln. žmonių. Tuo tarpu 2011 m. visuotinio surašymo duomenys atskleidė, kad Britanijoje buvo 33 mln. krikščionių, kurių skaičius sparčiai tirpsta.

Nors ateistų yra daugiausiai jaunimo grupėje, visgi tikinčiųjų mažėjimas fiksuojamas visose amžiaus grupėse. Tiesa, krikščionybė vis dar išlieka populiariausia religija, po kurios antroje vietoje rikiuojasi islamas, kurį išpažįsta 2.7 mln. Britanijos gyventojų (4,8 proc. populiacijos). Įdomu ir tai, kad prie krikščionybės populiarinimo Britanijoje prisidėjo atvykę emigrantai iš kitų šalių. Jie krikščionių gretas pagausino 1,2 mln. Tuo tarpu Islamo išpažinėjai pasižymi jaunu amžiumi, jų vidurkis siekia 25 metus, o krikščionių – 45 metus.

Popiežius Pranciškus neseniai skaitytame pranešime, pasaulio žmones ir politikus emocingai paragino atsisakyti pinigų kulto ir atkreipti dėmesį į žmones, kurie nesusitvarko su laukiniu kapitalizmu. Anot popiežiaus, pinigai turi tarnauti žmogui, o ne jį valdyti.

2013 05 21 14:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt