ketvirtadienis, rugpjūčio 18 d.
Kultinio serialo „Draugai“ kūrėja atsiprašo už įvairovės stoką: tai gėdinga
Alfa.lt
Scanpix
Marta Kauffman, serialo „Draugai“ aktoriai

„Draugai“ jau seniai buvo kritikuojami dėl įvairovės stokos, tačiau bendra kūrėja Marta Kauffman pagaliau pasirengusi pripažinti savo nesėkmę – atsiprašydama už 4 mln. dolerių, skelbia Nypost.

65 metų M. Kauffman iš pradžių sunkiai suvokė „sunkią ir varginančią“ savo televizijos serialo kritiką ir nusprendė tikėti, kad sėkmingas šou buvo išskirtinis, sakė ji „Los Angeles Times“.

Tačiau, praėjus beveik dviem dešimtmečiams po serialo pasirodymo, M. Kauffman pradėjo suprasti savo klaidas.

„Per pastaruosius 20 metų aš daug išmokau, – sakė M. Kauffman „Zoom“ interviu. – Pripažinti ir priimti kaltę nėra lengva. Skaudu žiūrėti į save veidrodyje. Man gėda, kad prieš 25 metus nežinojau geriau“, – sakė garsenybė.

Populiariame šou, kuris vyko nuo 1994 iki 2004 m., dalyvauja šešių baltųjų, heteroseksualių geriausių draugų grupė, gyvenanti Grinvič Vilidže, garsiajame gėjų rajone, Niujorke – istoriškai įvairiapusiame mieste.

Per 10 laidos metų komedija retai pasižymėjo kitos rasės personažu. „Draugai“ pristatė tik du pasikartojančius kitų rasių personažus, kurie abu buvo parodyti kaip trumpalaikiai Rosso meilės interesai.

Kartu su milijonais kitų amerikiečių 2020 m. George'o Floydo žmogžudystė paskatino M. Kauffman atsižvelgti į rasistinę šalies praeitį.

„Tuomet žinojau, kad reikia pasitaisyti“, – paaiškino ji.

Bandydama išsipirkti, M. Kauffman pažadėjo 4 mln. dolerių auką Brandeis universitetui, kad finansuotų suteiktą katedrą mokyklos Afrikos ir afroamerikiečių studijų skyriuje, kuris yra vienas seniausių šalyje.

„Man prireikė daug laiko, kol pradėjau suprasti, kaip aš įsisavinau sisteminį rasizmą, – sakė M. Kauffman. – Aš labai sunkiai dirbau, kad tapčiau sąjungininke, antirasiste. Ir man atrodė, kad tai yra būdas dalyvauti pokalbyje iš baltosios moters perspektyvos.“

M. Kauffman pastaraisiais metais išsakė apgailestavimą dėl serialo, Holivudo reporteriui sakydama, kad yra „tikriausiai šimtas dalykų, kuriuos būtų dariusi kitaip“, tačiau paaiškino, kad aktoriai nebuvo sąmoningai pasirinkti, kad jie būtų vien baltaodžiai.

Tačiau serialo bendras kūrėjas Kevinas Brightas paaiškino savo pasirinkimą, atkreipdamas dėmesį į Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Davido Schwimmerio, Matto LeBlanco ir Matthew Perry „chemiją“.

„Būčiau išprotėjęs nepasamdęs tų šešių aktorių. Ką aš galiu pasakyti? Norėčiau, kad Liza būtų juodaodė“, – sakė jis „Hollywood Reporter“.

2022 06 30 16:10
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt