šeštadienis, liepos 4 d.
Kur geriausia pirkti naudotą automobilį Anglijoje?
tiesa.com

Iki pavasario liko vos kelios dienos. Greit vėl pasuksime laikrodžius į priekį ir galėsime mėgautis ilgesnėmis dienomis ir šylančiais orais. Kada dar, jeigu ne pavasarį, išmuša geriausias laikas planuotis būsimas keliones ir metų išvykas?

Nuvykti aplankyti kaimyninių šalių ar savaitgaliui nuvažiuoti prie jūros gali sau leisti daugelis Anglijoje dirbančių žmonių. Tačiau nemažai jų, ypatingai gyvenančių Londone, susiduria su kita šios šalies specifika. Mat trumpoms išvykoms labiausiai trūksta ne noro ar laiko, o Lietuvoje buvusios įprastos susisiekimo priemonės – nuosavo automobilio.

Jeigu jau seniai planuojate įsigyti ratus, prieš šiltojo metų sezono keliones „Tiesa“ siūlo prisiminti esminius patarimus, į ką reikėtų atkreipti dėmesį prieš perkant automobilį ir į kokius naudotų transporto priemonių ypatumus būtina atkreipti dėmesį Anglijoje.

Statistika rodo, jog vidutinė naujo automobilio kaina Jungtinėje Karalystėje siekia 28,5 tūkstančio svarų. Po vienerių metų to paties automobilio vertė nukrinta 27 proc., iki 21 tūkst. svarų, arba beveik trečdaliu. Per antruosius metus, po kitų dvylikos mėnesių, vidutinė mašinos vertė sumažėja dar 3750 svarų. Vėliau kaina tokiais sparčiais tempais nebekrinta, tačiau dėl to naudoti automobiliai nepasidaro mažiau populiarūs.

Iš tarpininko – patikimiau

Anglijoje labai populiarios naudotų automobilių pardavėjų paslaugos. Tikriausiai esate pastebėję ne vieną ankštą parduotuvės kiemą primenančią aikštelę, kimšte prikimštą tvarkingai atrodančių automobilių su dideliais skaičiais ant priekinių stiklų. Nesunku atspėti, jog ten parduodami automobiliai, o jų kainos matomos iš tolimiausios sankryžos.

Įsigydami naudotą automobilį iš tarpininko-perpardavėjo, turėsite daugiau garantijų nusipirkti patikimą, automobilį, nei suradę, kaip jums atrodo, patikimą variantą iš pirmų rankų.

Tarpininkai privalo laikytis vartotojų teises ginančių įstatymų ir parduoti tinkamą naudoti prekę, šiuo atveju – automobilį. Jeigu staiga išlįstų yla iš maišo ir atsirastų nenumatytų techninių gedimų, pavyzdžiui, po savaitės subyrėtų pavarų dėžė ar „užkaltų“ variklis, iš tarpininko galėtumėte lengviau atgauti sumokėtus pinigus už automobilį ar remonto išlaidas.

[2551]

Pirkti privačiai – pigiau

Nepaisant didesnių garantijų, dešimtys tūkstančių naudotų automobilių skelbimų autorių anksčiau ar vėliau taip pat suranda pirkėjus. Greta didesnio pasirinkimo rinkoje, bene didžiausias privalumas pirkti ne per tarpininkus yra mažesnė automobilio kaina.

Panašiai, kaip prieš įsigyjant ar nuomojantis būstą per nekilnojamojo turto agentūrą sumokama papildomai, palyginti su skelbimais „Gumtree“, taip ir automobilių pirkėjų laukia papildoma kaina už saugumą. Tačiau jeigu nuomojamo būsto sienos greičiausiai taip greit nesugrius, o lubos dar išlaikys ne vienerius metus, tai techniškai netvarkingo automobilio širdis gali sustoti jau po savaitės.

Nuolatos pasitaiko ne vienas ir ne du skelbimai, kuriuose didelių variklio ar pavarų dėžės defektų turintys automobiliai siūlomi kaip visiškai tvarkingi, gedimai laikinai užglaistomi, o būsimų pirkėjų laukia tiksinti problemų bomba.

Dėl to primokėję keletą papildomų šimtų svarų ir įsigiję automobilį per oficialiai veikiančius tarpininkus išvengsite rizikos įsigyti katę maiše arba – niekada nežinai – defektą variklyje.

Patikrinti duomenis – būtina

Kad ir iš kur nuspręstumėte įsigyti naudotą mašiną, nepamirškite patikrinti jos duomenų Nacionaliniame registrų centre ir išsiaiškinti, ar automobilis nėra vogtas, ar tinkamas eksploatuoti ir nėra „suklijuotas“ iš dviejų dalių.

Prieš baigdami pirkimo sandorį nepamirškite apsilankyti DVLA (angl. Driver and Vehicle Licensing Agency) interneto puslapyje, kuriame turėtų sutapti pardavėjo ir registracijos duomenys. Svarbiausi iš jų yra:

• Automobilio pagaminimo data (metai ir mėnuo);

• Pirmosios registracijos data;

• Variklio darbinis tūris;

• Automobilio spalva;

• Mokestinis kodas (reikalingas draudimui, angl. – tax rate).

Taigi, automobilių pasirinkimas Jungtinėje Karalystėje yra milžiniškas. Šalyje šiuo metu registruota daugiau kai 35 mln. transporto priemonių. Naudoti automobiliai čia yra ne mažiau populiarūs nei Vokietijoje ar Lietuvoje, o antrinėje rinkoje sau tinkamą mašiną būsimoms pavasario kelionėms pagal skonį ir piniginę išsirinkti gali kiekvienas.

2016 02 24 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt