antradienis, sausio 19 d.
Kur sutaupo londoniečiai?
tiesa.com

Gyvenimas Londone – kaip pagreitintame filme. Tris kartus didesnis tempas nei Lietuvoje, daugybė automobilių, dar daugiau žmonių gatvėse ir prekybos centruose. Būstą dažniausiai čia surasite ankštą, brangų, o mintys apie jo dalybas su kaimynais neateitų į galvą jokiame kitame pasaulio kampe. Bet Londone daug kas kitaip.

Kad ir kiek kainuotų pragyvenimas šiame mieste, mintis kraustytis kitur skambėtų dar absurdiškiau, nei stačiai tragikomiškos pragyvenimo išlaidos ir tos sumos pinigų, su kuriomis labai nelengva atsisveikinti kiekvieną mėnesį. Kaip teigia statistika (pusiau juokais, pusiau rimtai), vidutinis londonietis nuo metų pradžios iki rugsėjo dirba vien tik tam, kad sugebėtų susimokėti sąskaitas ir padengti būtinas pragyvenimo išlaidas.

Per likusius tris ar keturis mėnesius sukauptų santaupų, arba ketvirtadalio savo metinių pajamų, neretai nepakanka, ypač tada, kai knieti paišlaidauti neplanuotai. Tam, kad neimtų graužti sąžinė ir nenutiltų žvangėjusi piniginė, būtų ne pro šalį pasinaudoti iš pačių Londono gyventojų dažniausiai girdimais trumpais ir tiksliais patarimais.

„Oyster“ kortelė. Kad ir ką planuotumėte veikti, nekelkite kojos iš namų nepasiėmę savo „Oysterio“, arba bekontaktės kreditinės kortelės, kurią galima naudoti vietoj bilieto. Raktai, mobilusis telefonas ar grynieji pinigai nėra tokie svarbūs, kaip savaitinis metro ir autobuso bilietas. Be jo net ir trumpiausios kelionės kainuos brangiau.

Komunalinės paslaugos. Jeigu nuomojatės visą namą arba esate vienas iš nedaugelio atvykėlių, sugebėjusių įsigyti nuosavus namus Londone, nuolatos domėkitės savo energijos tiekėjų kainų išklotinėmis. Skyręs penkias papildomas minutes detaliai sąskaitų peržiūrai sužinosite ne tik tai, kiek kainuoja vanduo ir elektra Anglijoje. Nors kainuoja ir palyginti nedaug, tačiau nuolatiniai papildomi mokesčiai, tyliai didėjantys tarifai bei kitos tiekėjų iniciatyvos „su žvaigždute“ per metus sudaro apčiuopiamas sumas.

Jeigu pastebėjote, kad kas nors ne taip, nieko nelaukę kreipkitės į tiekėją, ir pamatysite, kiek nedaug pastangų kainuos mažesnės sąskaitos už vandenį, dujas ir elektrą.

Maisto prekės į namus. Apsipirkinėti pigiausia ir patogiausia daugeliui yra kartą per savaitę, tačiau tik vienas kitas turi tokią galimybę. Pilnus krepšius maisto produktų temptis namo autobusu ar traukiniu nepatogu. Jeigu nuosavas automobilis Londone nepasiekiamas, daugelis į parduotuves užsuka pakeliui grįždami namo po darbo. Nedidukės, tačiau patogios „Express“, „Metro“, „Local“ bei kitos maisto prekių parduotuvės paprastai prekiauja visais pagrindiniais produktais ir neretai greitai pagaminama vakariene. Tačiau kai kurių produktų kaina jose gali skirtis daugiau nei perpus, palyginti su dideliais prekybos centrais.

Dėl šios priežasties Londone sparčiai populiarėja maisto prekių pristatymo į namus paslaugos. Jeigu neturite noro laiką leisti tarp lentynų ir patys vykti į prekybos centrą, leiskite prekybos centrui atvykti į namus pačiam – patogiai, greitai ir dažnai – pigiau.

Daugybė akcijų. Viena iš vietinių Londono gyventojų nerašytų taisyklių – prieš įsigyjant prekę pasidomėti ir palyginti kainą internete. Kita tradicija – nuolatos peržiūrėti ir akylai stebėti specialiųjų pasiūlymų portalus. Nustebsite, kaip taip įmanoma: tas pats daiktas ar kelionė prekybos salone kainuoja trečdaliu arba dvigubai brangiau. Vieni iš lankomiausių tokių internetinių puslapių – „Groupon“, „Hot Uk Deals“, Wowcher.co.uk bei kiti.

Restoranas – nebe prabanga. Ar kartais pagaunate save, kad eidami šeštadienio vakarą pro pilną žmonių kavinę ar restoraną imate ir nedrąsiai pažvelgiate į prie staliukų sėdinčius žmones? Manote, jog visi jie yra vis dar mitais apipinti „turtingieji užsieniečiai“ iš kitos planetos? Anaiptol.

Pasirodo, daugiau nei trečdalis visų Londono kavinių, barų bei restoranų lankytojų prieš rinkdamiesi savaitgalio linksmybes ar ramų pasisėdėjimą su bičiuliais peržiūri geriausius restoranų ir kavinių pasiūlymus, nuolaidas bei akcijas.

Kavinukių ir restoranų Londone galima atrasti kone ant kiekvieno kampo, tereikia sėkmingai panaudoti vieną iš dešimčių siūlomų restoranų akcijų ir iš anksto užsisakyti vietą. Geriausios akcijos – „du už vieno kainą“ ir „50 procentų nuolaida sąskaitai“, jų nesunkiai galima atrasti parsisiuntus mobiliąją programėlę. Vieną iš populiariausių išmaniųjų aplikacijų, skirtų užsisakyti apsilankymą restorane už geresnę kainą, yra „Open Table Uk“. Šią ir kitas gyvenimą palengvinančias ir gerokai atpiginančias programėles rasite internete.

2016 04 13 11:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt