trečiadienis, liepos 6 d.
Kur vyks „Eurovizija 2023“? Spekuliacijų daugėja, kai po Ukrainos pergalės šalys siūlo surengti konkursą
Alfa.lt
Eurovision.tv
Grupė „Kalush Orchestra“

„Eurovizijos 2022“ sezonas baigėsi, o spėlionės apie „Euroviziją 2023“ jau prasidėjo. Gegužės 14 d., šeštadienį Turine „Kalush Orchestra“ finišavo su karūna, dovanojant Ukrainai trečiąją pergalę „Eurovizijoje“, skelbia Wiwibloggs.

Kaip dalis prizo paketo, Eurovizijos čempionui siūlomas pirmasis atsisakymas surengti konkursą kitais metais. Tačiau besitęsianti Rusijos invazija į Ukrainą palieka viską nežionioje. Nesant greito konflikto pabaigai, daugelis šalių jau pasiūlė surengti 2023 m. „Euroviziją“. Taigi, kas nutiktų, jei Ukraina negalėtų surengti konkurso?

Kas surengs 2023 m. „Euroviziją“?

Kaip įprasta, Ukrainos transliuotojui „Suspilne“ (UA:PBC) bus pasiūlytas pirmasis atsisakymas surengti „Euroviziją 2023“ po istorinės „Kalush Orchestra“ pergalės. Nugalėtojo spaudos konferencijoje Kalush lyderis Olehas Psiukas pasauliui sakė, kad Ukraina tikisi surengti kitų metų šou.

O. Psiukas sakė: „Kitais metais Ukraina džiaugsis galėdama surengti „Eurovizijos“ dainų konkursą ir iš tikrųjų visa Europa naujoje, integruotoje, laimingoje Ukrainoje. Dar per anksti kalbėti apie savo planus, bet, žinoma, padarysime viską, kas įmanoma, kad kita Eurovizija įvyktų naujojoje, taikioje Ukrainoje“.

Tuo tarpu Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad nori, kad konkursas būtų surengtas Mariupolyje.

V. Zelenskis sakė: „Darysime viską, kad vieną dieną Eurovizijos dalyvius ir svečius priimtume Ukrainos Mariupolyje. Laisvas, ramus, atstatytas! Esu tikras, kad mūsų pergalės akordas mūšyje su priešu nėra toli“.

Mariupolį šiuo metu apgula Rusijos kariškiai ir Donecko separatistai. Miesto meras tvirtina, kad nuo puolimo pradžios žuvo daugiau nei 21 tūkst. civilių. Prezidentas V. Zelenskis taip pat teigia, kad 95 proc. miesto pastatų buvo sunaikinti.

Rusijos invazija į Ukrainą neišvengiamai sukels logistikos sunkumų. Konkurso organizavimas susijęs su unikaliais logistiniais iššūkiais: ne tik areną, iš kurios būtų galima transliuoti, priimantis miestas turi pastatyti sceną, apgyvendinti tūkstančius svečių, įskaitant menininkus ir delegacijas, ir užtikrinti visų dalyvaujančių asmenų saugumą. Net ir tikintis, kad konfliktas gali baigtis iki metų pabaigos, tikėtina, kad didžioji dalis Ukrainos finansavimo bus nukreipta į šalies infrastruktūros atstatymą.

Nors kai kurie Vakarų miestai, įskaitant netoli Lenkijos sienos esantį Lvovą, laikomi saugesniais nei rytuose, vis dar nerimaujama dėl tiesioginių kelionių apribojimų ir tarptautinio saugumo, o tai galiausiai gali sutrukdyti jiems prisitaikyti prie kitų metų „Eurovizijos“.

Britanija

Ankstesniais metais, kai laimėjusi šalis atsisakė rengti konkursą, darbas buvo pasiūlytas antrąją vietą užėmusiai šaliai. Pirmasis atvejis įvyko 1960 m., kai 1959 m. vicečempionai Jungtinė Karalystė surengė konkursą po to, kai nugalėtojai Nyderlandai atsisakė dėl išlaidų.

Šiais metais sidabro medalis atiteko Britanijos atstovui Samui Ryderiui. Jei norima, kad antroji vieta būtų tokia, 2023 m. „Euroviziją“ galėtų rengti britai.

Ispanija

„La Vanguardia“ praneša, kad Ispanijos transliuotojas „Radiotelevisión Española“ (RTVE) pasiūlė 2023 metų „Euroviziją“ surengti Ispanijoje.

María Eizaguirre, RTVE komunikacijos direktorė, sakė: „Tai, kas buvo pasiūlyta, yra tai, kad tuo atveju, jei Ukraina negalėtų jos priimti, mes pasiūlytume save kaip būstinę, tačiau pirmasis tikslas yra padėti jiems viskuo, ko reikia“.

Lenkija

Lenkija karo metu išliko viena artimiausių Ukrainos sąjungininkių. Gegužės 11 d. Lenkijos sieną kirto daugiau nei 3,2 mln. ukrainiečių pabėgėlių.

„Plejada“ praneša, kad „Telewizja Polska“ (TVP) pirmininkas Jacekas Kurskis išreiškė susidomėjimą padėti Ukrainai surengti konkursą, jei jie negalės jo suorganizuoti.

Tačiau transliuotojas tvirtino, kad prieš duodant bet kokius pažadus, klausimus reikės aptarti su vyriausybe.

Švedija

Aftonbladet praneša, kad Švedijos sostinė Stokholmas, susigiminiavęs su Ukrainos sostine Kijevu, yra pasiruošęs surengti konkursą.

Stokholmo finansų tarybos narė Anna König Jerlmyr susisiekė su Ukrainos ambasadoriumi Švedijoje su pasiūlymu prieš šeštadienio vakarą vyksiantį didįjį finalą, suprasdama Ukrainos pergalės tikimybę ir galimus sunkumus priimant svečius.

A. K. Jerlmyr sakė: „Tai būdas ir toliau rodyti paramą. Esame įpratę rengti „Euroviziją“ ir tai padarėme ne vėliau kaip 2016 m. Turėdami patirtį, kuri, mūsų manymu, buvo sėkminga, džiaugiamės galėdami prisidėti“.

Ji pridūrė: „Buvo pradėta klausti, kas bus, jei Ukraina šeštadienį pasiims pergalę. Nenorime, kad žmonės nedvejodami balsuotų už savo favoritę, jei kiltų klausimų, ar galima surengti konkursą, ar ne. Taigi norime, kad Ukraina žinotų, jog prireikus ji yra kviečiama surengti konkursą Stokholme“.

Italija

Iškart po „Eurovizijos 2022“ rengimo Italijos transliuotojas „Rai“ vėl meta kepurę į ringą.

Stefano Coletta, „Rai 1“ direktorius, sakė: „Jei bus kolektyvinis kvietimas dėl leidimo Ukrainoje, Rai suteiks galimybę naudotis savo žiniomis ir puikia patirtimi“.

Meras Stefano Lo Russo taip pat pasiūlė Toriną kaip potencialų šeimininką, teigdamas, kad miestas yra pasirengęs sutikti Euroviziją kitais metais, jei Ukraina negalės surengti konkurso.

2022 05 16 13:00
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt