šeštadienis, spalio 31 d.
Kurią kreditinę kortelę pasirinkti?
tiesa.com

Iš šimtų skirtingų kredito kortelių, kuriomis savo klientus vilioja bankai, prekybos centrai ar net skrydžių kompanijos, išsirinkti pačią „geriausią“ ir „teisingiausią“ yra sunki užduotis. Vietoj klausimo „Kuri kortelė geriausia?“ pasistenkite sau atsakyti į klausimą: „Kuri kredito kortelė labiausiai atitinka mano poreikius?“

Prieš užsisakydami naują kredito kortelę pirmiausia nuspręskite, kam ir kaip ketinate ją naudoti: ar ieškote atsarginės kortelės išlaidoms „iki algos“ ir ar neigiamą sąskaitos balansą gebėsite ir norėsite visą padengti kiekvieną mėnesį?

Galbūt turite nesuvestų sąskaitų iš anksčiau ir naujos kortelės suteikiamu kreditu bandytumėte užkaišioti ankstesnių įsiskolinimų skyles? O gal tiesiog dažnai keliaujate ir norite pasinaudoti papildomu kelionės draudimu užsienyje?

Tai tik keletas pagrindinių klausimų, į kuriuos atsakius turėtų paaiškėti, kokia kortelė geriausiai atitiks jūsų poreikius ir kokią geriausia jums rinktis.

Prieš lygindami skirtingų kompanijų pasiūlymus dar turite žinoti keletą svarbių faktų:

Kredito kortelė ir su ja susieta sąskaita leidžia atlikti pirkimus „skolon“. Kiekvieną mėnesį gaunamoje ataskaitoje galima matyti, koks skolos likutis yra likęs ir iki kurios dienos turite atlikti kitą mokėjimą.

Grąžinti visą sumą iš karto nėra privaloma, skolos likučiui padengti paprastai sudaromas ilgalaikis mėnesinis grafikas. Tačiau nepamirškite, kad kuo ilgiau delsite, tuo daugiau palūkanų laikui bėgant susikaups.

Praleidus mokėjimą arba viršijus maksimalų suteiktą kredito limitą gali būti skiriama keliolikos svarų bauda.

Prieš išduodant naują kredito kortelę visuomet patikrinamas kliento kredito reitingas. Geriausi pasiūlymai su pačiomis mažiausiomis palūkanomis suteikiami klientams turintiems puikią kredito istoriją. Visgi, jeigu kitus finansinius įsipareigojimus ir sąskaitas apmokate laiku ir savo pašto dėžutėje prieš tai nesate aptikę keistų raudonos spalvos laiškų, įspėjančių apie skolas, per daug nerimauti dėl kredito reitingo nevertėtų.

0 proc. palūkanos ribotą laiką

Kam tinka labiausiai? Tiems, kas ketina pasinaudoti kreditu, bet negali sau leisti padengti viso skolos likučio per mėnesį.

Nors kredito kortelių palūkanos skirtinguose bankuose skiriasi, jos vidutiniškai siekia apie 16–17 procentų per metus. Jeigu iš anksto žinote, kad mėnesio pabaigoje nebus jokių galimybių grąžinti visos sumos už pirkinius, tuomet būtų naudingiausia ieškoti kortelės, iš kurios sąskaitos įsigijus prekių ar paslaugų skolon, palūkanos nebūtų skaičiuojamos dar kurį laiką.

Visa tai reiškia, kad nereikėtų mokėti jokių palūkanų tam tikrą laikotarpį, paprastai trunkantį nuo mėnesio iki dešimties mėnesių, per kuriuos būtų laimima pakankamai laiko išsimokėti už didesnį pirkinį be jokių palūkanų.

Tačiau šis laikas netrunka amžinai – jam pasibaigus piniginę pradeda graužti įprastinė arba neretai didesnė palūkanų norma už jau praeityje įsigytus pirkinius . Palyginimo portaluose šiuo metu galima atrasti pasiūlymų su „nulinėmis palūkanomis“ iki 10 mėnesių ar netgi vienerių metų; bet vėliau jūsų lauks 16 proc. ir daugiau siekiančios metinės palūkanos už likusią neišmokėtą sumą.

Į ką būtina atkreipti dėmesį?

• Kiek laiko trunka 0 proc. laikotarpis?

• Kokia palūkanų norma siūloma jam pasibaigus?

• Ar 0 proc. palūkanų pasiūlymas galioja ir pervedimams į kitas sąskaitas?

[5876]

0 proc. už pervedimą į kitas sąskaitas

Kam tinka labiausiai? Turintiems kitų įsiskolinimų ir paskolų, už kurias tenka mokėti didesnes palūkanas.

Kai kurie bankai ir prekybos tinklai siūlo kredito korteles, iš kurių nemokamai galite pervesti pinigus į kitas sąskaitas be jokių palūkanų, tik susimokėję minimalų pervedimo mokestį, siekiantį 2–3 proc. nuo pervedamos sumos.

Ką tai reiškia praktiškai? Taip suteikiama galimybė refinansuoti buvusius laikinus įsiskolinimus ir padengti ankstesnes trumpalaikes paskolas ar kredito kortelių limitus.

Kaip ir pirkimo be palūkanų kortelių atveju, nemokamo pinigų pervedimo į kitas sąskaitas pasiūlymas galioja ribotą laiką, o praėjus nemokamam laikotarpiui teks mokėti didesnes palūkanas. Tačiau, jeigu finansinio pastiprinimo tikitės sulaukti artimiausiu metu, taip galite atsikratyti nereikalingų palūkanų už ankstesnį kreditą.

Už tai paprastai bankai taiko minimalų 2–3 proc. pervedimo mokestį, kuris pridedamas prie bendros skolos, už kurią fiksuotą laiką nereikia mokėti palūkanų.

Į ką būtina atkreipti dėmesį?

• Kokia palūkanų norma siūloma pasibaigus terminui?

• Ar netaikomi per dideli pervedimo mokesčiai?

• Ar beprocentės 0 proc. palūkanos per sutartą laiką galioja tik pervedimams, ar ir pirkiniams?

Nuolaidų už pirkinius ir dalies už pirkinius išleistos sumos susigrąžinimo (Cashback) kortelės

Kam tinka labiausiai? Tiems, kurie ketina grąžinti kredito limitą netrukus po pirkinio įsigijimo.

Maždaug 50 proc. visų kredito kortelių naudotojų atsiskaito su jų išdavimo kompanijomis kiekvieną mėnesį nemokėdami jokių palūkanų. Jei esate vienas iš pareigingų klientų, laiku grąžindami kreditą galite dar ir uždirbti. Kai kurios kortelių sąlygos siūlo lojalumo taškų didžiausiuose prekybos centruose, kitos perveda atgal dalį už pirkinius išleistos sumos, didžiosios oro linijos dažnai skraidantiems suteikia nuolaidų skrydžiams.

Atgauti dalį sumokėtos sumos už pirkinius yra iš tiesų puiku, tačiau iš šimtų kreditinių kortelių pasiūlymų visiems pirkėjų skoniams galite atrasti būtent sau aktualiausių nuolaidų ir pasiūlymų. Jeigu dažnai vairuojate ir pilatės kurą savo pamėgtoje degalinėje, daugelis didžiųjų degalinių tinklų siūlo įsigyti kuro bei kitų prekių nuo kelių iki keliolikos pensų pigiau – žinoma, atsiskaitant jų įsteigta kredito kortele.

Vis dėlto prieš rinkdamiesi išleistų pinigų dalies susigrąžinimo kortelę gerai apsvarstykite, ar sugebėsite per ateinantį mėnesį atsiskaityti už visą pirkiniams išleistą trumpalaikį kreditą – nesvarbu, kad už jį nereikia mokėti jokių palūkanų ir dar gavote dovanų. Jeigu abejojate, ateityje gali būti nelengva ne tik susigrąžinti dalį už pirkinius išleistos sumos, bet dar ir teks susimokėti palūkanas. Kokios jos? Pavyzdžiui, viena iš populiariausių pasaulyje „American Express Cashback“ kortelė taiko standartinį 18,9 proc. tarifą.

Į ką būtina atkreipti dėmesį?

• Ar sugebėsite atsiskaityti už pirkinius kreditu artimiausiu metu?

• Kiek ilgai galioja nuolaidos ir dalies pinigų už pirkinius susigrąžinimo akcijos?

• Kokio dydžio palūkanų norma lauktų neišsimokėjus už pirkiniu laiku?

2017 01 18 10:30
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt