antradienis, liepos 14 d.
Labdaringas koncertas M.Gorbačiovo 80-mečio garbei
tiesa.com

Karališkojoje Alberto salėje Londone kovo 30-ąją įvyko labdaros koncertas, skirtas pasaulio istorijos tėkmę pakeitusio žmogaus – Michailo Gorbačiovo – 80-mečiui paminėti.

Už iškilmingo koncerto bilietus surinktos lėšos bus skirtos onkologinių ligonių gydymui – bus pervestos MacMillan Cancer Support fondui ir tarptautiniam Raisos Gorbačiovos fondui, kuris įkurtas 1990 metų Nobelio taikos premijos laureato velionės žmonos garbei.

Vakarą vedė garsūs aktoriai Sharon Stone ir Kevinas Space, koncertavo per 15 pasaulio ir Rusijos žvaigždžių.

Ne mažiau įspūdingas buvo ir vakaro svečių sąrašas: aktorė Milla Jovovich, aktorius ir politikas Arnoldas Švarcenegeris, buvę Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Johnas Majoras ir kiti.

Karališkojoje Alberto salėje taip pat įvyko premijos „Žmogus, pakeitęs pasaulį“ įteikimo ceremonija. Vakarų spauda šią premiją jau „perkrikštijo“ neoficialiu „Gorbačiovo premijos“ pavadinimu. Ji kasmet bus įteikiama trims nominacijoms, atitinkančioms „trimatę“ Gorbačiovo reformą: „Pertvarka“ („Už indėlį plėtojant civilizaciją“, „Viešumas“ („Už indėlį plėtojant atviro pasaulio kultūrą“) ir „Spartinimas“ („Už indėlį plėtojant šiuolaikinį mokslą ir technologijas“).

Be M.Gorbačiovo fondo, premijos steigėjais tapo Nobelio taikos premijos laureatų forumas, Tarptautinis Žaliasis Kryžius bei Naujosios politikos forumas.

Įgyvendindamas savo viešumo ir pertvarkos politiką, kuria siekė reformuoti ir modernizuoti Sovietų Sąjungą, M. Gorbačiovas išlaisvino jėgas, kurių nebegalėjo kontroliuoti ir dėl kurių 1991-aisiais subyrėjo visa Raudonoji imperija.

Priešingai nei jo pirmtakai, M.Gorbačiovas nebuvo pasiryžęs panaudoti karinės jėgos, kad komunistai išlaikytų kontrolę Maskvos satelitėse Rytų Europoje, o tai, savo ruožtu, atvėrė kelią griūti Berlyno sienai – šis faktas Europoje niekuomet nebus pamirštas.

M.Gorbačiovui 80 metų sukako kovo 2 dieną – ta proga jis paragino Rusijos ministrą pirmininką Vladimirą Putiną nebesiekti trečios kadencijos Rusijos prezidento poste bei perspėjo pasaulį apie arabiškojo stiliaus socialinės revoliucijos pavojus.

2011 03 31 12:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt