penktadienis, rugsėjo 25 d.
Laisvės skonis: išgelbėtas dėžėje kalintas orangutangas
tiesa.com

Gyvūnų mylėtojai ir jiems prijaučiantys neliko abejinge stebėdami vaizdo įrašą, kuriame iš nelaisvės išvaduotas orangutangas pirmą kartą įkvepia laisvės oro.

Vaizdo įraše užfiksuotas už širdies griebiantis momentas: ketverių metų orangutangas, vardu Kotap, pusę savo gyvenimo praleidęs medinėje, vos dešimties pėdų dydžio dėžėje, pagaliau, pajunta gaivaus oro gūsį.

Borneo provincijoje, Vakarų Kalimantane, Tarptautinės gyvūnų gelbėjimo tarnybos ir vietos pareigūnų dėka išlaisvintas Kotap jau visai netrukus galės džiaugtis visiška laisve.

Po reabilitacijos gyvūnų centre, Kotap bus leista susitikti su kitais išgelbėtais orangutangais ir patraukti atgal į mišką.

Paaiškėjo, jog ketverių metų orangutango patinas dėžėje buvo uždarytas, kad netrukdytų kaimynams.

Sunku įsivaizduoti, ką turėjo patirti šis nuostabus gyvūnas. Tamsioje dėžėje dienų dienas tūnojęs Kotap, teturėjo plastikinį butelį, kuris šiam smalsuoliui atstodavo žaislą ir saujelę šieno.

Jis taip bijojo išorinio pasaulio, kad gelbėjimo tarnybos savanoriams pirmą kartą pravėrus ankštą, sutrūnijusią dėžę, dar ilgai teko įkalbinėti orangutangą, kad šis išliptų lauk.

Netinkama mityba ir gyvenimo sąlygos galėjo smarkiai pakenkti jaunam orangutangui, todėl šiuo metu jis yra atidžiai stebimas gelbėjimo tarnybos veterinarų komandos.

Video apie orangutango išlaisvinimą žiūrėkit čia

2017 05 12 11:40
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt