šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Latviai renkasi Jungtinę Karalystę
tiesa.com

Ieškantys darbo užsienyje kaimynai labiausiai nori išvažiuoti į Didžiąją Britaniją. Tai patvirtino Latvijos valstybinės užimtumo agentūros vadovė Baiba Paškevica.

Tarptautinėje konferencijoje „Pažangus požiūris užimtumui remti“ ji nurodė, kad 35 proc. Latvijos gyventojų, ieškančių darbo užsienyje, nori išvažiuoti į Britaniją, 21 proc. – į Suomiją, 17 proc. – į Norvegiją, 10 proc. – į Švediją, o 9 proc. – į Vokietiją ir Nyderlandus.

Dėl ekonomikos nuosmukio Latvijoje, kaip ir Lietuvoje, smarkiai išaugo nedarbas, ir daugelis gyventojų, nesugebėję rasti darbo namie, jo ieško užsienyje.

Praėjusių metų antrojoje pusėje, tarpininkaujant licencijas turinčioms bendrovėms, 64 proc. ieškančiųjų užsienyje darbo latvių įsidarbino Didžiojoje Britanijoje, 20 proc. – Norvegijoje, 7 proc. – Ispanijoje, 3 proc. – Kipre ir kitose šalyse.

35 proc. Latvijos valstybinės užimtumo agentūros klientų, besidominčių darbu užsienyje, šiais metais pareiškė norą dirbti nekvalifikuotą darbą, 22 proc. norėjo darbuotis žemės ūkyje, 12 proc. – transporto srityje, 12 proc. – viešbučiuose ir restoranuose, 9 proc. – statybos, o 4 proc. – medicinos sektoriuje.

2010 05 28 12:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt