šeštadienis, liepos 11 d.
Lėktuvais gabenami nykstantys gyvūnai privertė susizgribti
tiesa.com

Kontrabandininkai, gabenantys egzotinius gyvūnus į Jungtinę Karalystę turėtų būti baudžiami griežčiau. Ministrai paskelbė, kad siekiant išsaugoti nykstančias gyvūnų rūšis bei sumažinti kai kurių gyvūnų keliamą pavojų britams, nusikaltėliams būtina sugriežtinti bausmes, skelbė independent.co.uk.

 Nusikalstamumo prevencijos ministras Normanas Bakeris, peržiūrėjęs oro uostuose konfiskuotų gyvūnų sąrašą, paskelbė besiimsiantis priemonių, kad užkirstų kelią kontrabandininkams. Į šį sąrašą įtraukti milžiniški driežai, krokodilai, vėžliai, nuodingos gyvatės, chameleonai, papūgos ir kiti gyvūnai. Politiką labiausiai nustebino bauginantis 1 metro ilgio baltakaklis varanas iš Tanzanijos, gabentas įspraustas mažame plastikiniame maišelyje.

Heathrow oro uoste įkurtas konfiskuotų gyvūnų apgyvendinimo centras, kurį darbuotojai praminė „Nojaus laivu“. Pastaraisiais mėnesiais ten apgyvendinta keletas bezdžionių, lemūrų, karališkasis grifas ir net gepardas.

Taip pat „Nojaus laive“ trumpai gyveno dvylika San Salvadoro akmenų iguanų, kurių, manoma, pasaulyje likę vos keli šimtai, tad jos išsiųstos atgal į laukinę gamtą. Iguanos rastos dviejų rumunių kojinėse, kurios bandė atvežti driežus britų kolekcionieriams. Skaičiuojama, kad tokio reto sutvėrimo vertė siekia apie £20 tūkst.

Šiuo metu didžiausia bausmė už gyvūnų kontrabandą Jungtinėje Karalystėje – septyneri metai laisvės atėmimo. Didžiausia, 6,5 metų bausmė skirta gyvūnų kontrabandininkui, gabenusiam 23 plėšriuosius nykstančius paukščius, supakuotus lagaminuose. N. Bakeris įsitikinęs, kad bausmę už panašius nusikaltimus būtina didinti.

„Šios rūšys nepriklauso tik mūsų kartai. Jos gyvavo prieš mus, tad turi gyvuoti ir po mūsų. Kiekvienas, keliantis joms pavojų, turėtų būti nubaustas ne tik pinigine bauda, bet ir ilgu laisvės atėmimu“, - kalbėjo ministras. Per pirmuosius tris šių metų mėnesius oro uostuose konfiskuoti 523 nykstantys gyvūnai ir paukščiai.

2014 07 21 06:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt