penktadienis, balandžio 16 d.
Lemtingas noras: Nelly Paltinienė norėjo, kad knyga apie ją pasirodytų tik po jos mirties
Alfa.lt

Paskutinę žiemos dieną suėjo metai, kai mirė Lietuvos estrados karalienė Nelly Paltinienė. Prieš mėnesį, nesulaukęs žmonos metinių, Anapilin iškeliavo ir Arvydas Paltinas. Tačiau jų atminimas dar gyvas. Nelly ir Arvydo dvasia alsuoja Vydmantų miestelis Kretingos rajone. Čia gyvena geras Paltinų draugas, kunigas Karolis Petravičius. Vydmantuose kunigas Karolis sukūrė tikrą Nelly ir Arvydo Paltinų gyvenimo muziejų.

Dėl ligos nuo scenos pasitraukusi Nelly savo draugui Karoliui paliko visą koncertinę aparatūrą. Ant asmeninio Nelly mikrofono dar buvo likę estrados legendos lūpų dažai. „Jį įteikdama Nelė sakė: aš trokštu, kad tu būtum laimingas, man šis mikrofonas teikė didžiulę laimę. Ir iš tiesų tas mikrofonas netyli, jis neša džiaugsmą, galiu paliudyti. Kai dalyvauju koncertuose, kur naudoju šį mikrofoną, pagauna nepaaiškinama, gera dvasia. Ir taip jaučiu tarsi Nelytė mane iš dangaus saugo ne tik mane, bet ir jos gerbėjus, jos artimuosius“, – jautriai šį pirmadienio vakarą, 19.30 val., laidoje KK2 per LNK pasakos kunigas Karolis Petravičius.

Nelly gyveno Vokietijoje. Po jos ir jos vyro Arvydo mirties kunigui Karoliui į Vydmantus buvo atsiųstas visas Paltinų turtas: baldai, muzikinių įrašų kolekcija, gerbėjų kadais dovanotos dovanos. Karolis iš Paltinų namų neleido išmesti anei mažiausios smulkmenos. Nors daiktai nėra kažkokie brangūs ar prabangūs pinigine prasme, bet neįkainojami moraline. Nelly Paltinienė buvo aistringa poezijos gerbėja. Jos skaitytuose eilėraščių rinkiniuose vis dar palikti žymekliai. Vokiškų laikraščių ir žurnalų skiautėmis Nelly žymėdavosi labiausiai patikusias eilutes. Iš jų kunigas Karolis Petravičius sudėjo dainas.

Nelly visuomet buvo stipri. Net paskutiniais gyvenimo metais, kai liga buvo stipriai užpuolusi, Nelly neparodė skausmo. „Kai prasidėjo liga, tai ji labai nenorėjo, kad kas nors ją matytų negražią – ji taip sau manė. Bet kai nuvykdavom, neįtikėtina: ligos, atrodytų, žmogus išvargintas žmogus turi kažkaip atrodyti prasčiau. O ji – ant aukštų kulniukų, pasitempusi, pasipuošusi, su šukuosena – ji atrodė gražiai iki pat iki pat jos išėjimo“.

Paskutiniais gyvenimo mėnesiais Nelly nebegalėjo užsiimti vienu mėgstamiausių savo dalykų – maisto ruoša. Todėl prie puodų buvo pristatytas Arvydas, o Nelly jam vadovaudavo.

2020 metų vasario 29–ąją Nelly iškeliavo. Jos vyras, choro ir orkestro dirigentas, pedagogas Arvydas Paltinas labai sunkiai išgyveno netektį. Be žmonos Arvydas neištvėrė nei metų.

Paskutinėmis gyvenimo dienomis su Arvydu daug bendravo „Balto“ leidybos namų redaktorė, žurnalistė Irma Laužikaitė. Irma užrašė Nelly atsiminimus, parašė knygą, bet dainininkė jos nebesulaukė.

„Nelly pasakė, kad turi daug ką papasakoti ir užsiminė, kad labiau norėtų, jog knyga pasirodytų po jos mirties. Pasakiau, jūs dar nemirsit, nes dar yra dalykų, apie kuriuos mes nepakalbėjom. O po savaitės sulaukiau skambučio su žinia, kad ji mirė“, – prisimena Irma Laužikaitė.

Tačiau visą knygą apie žmoną spėjo išklausyti Arvydas. Irma jam paskambindavo į Vokietiją ir valandų valandas skaitydavo. Arvydas palaimino ir knygos pavadinimą – „Tu ateik į pasimatymą“ . „Mes jungėmės prie skaipo, ir gerą savaitę, jeigu ne daugiau, po valandą, po pusantros, po dvi, kol užkimdavau, aš jam skaičiau visą knygą. Nuo pradžių, nuo įžangos iki padėkos žodžio. Paklausiau, kaip jam pavadinimas, jis krenkštelėjo sako: šitas man patinka. Man taip palengvėjo...“, – prisimena Irma Laužikaitė.

Po savaitės urna su Arvydo Paltino palaikais bus palaidota Vilniaus Antakalnio menininkų kalnelyje, šalia didžiosios jo gyvenimo meilės Nelly. Paltinienė turėjo pomirtinį norą – kad jos pelenai būtų išbarstyti Baltijos jūroje. Tačiau Lietuvos įstatymai to daryti neleidžia, todėl kunigas Karolis į Nelly amžino poilsio vietą atvežė Baltijos smėlio ir gintarų. Kad jūra būtų arčiau.

Visas jautrus pasakojimas apie estrados legendą Nelly Paltinienę – šį pirmadienio vakarą LNK televizijos laidoje KK2, 19.30 val. 

2021 03 08 16:13
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt