antradienis, gegužės 17 d.
Lenktynininkas B. Vanagas atskleidė, kokių sužalojimų patyrė per šį Dakaro ralį: įspūdingas reikalas išėjo
Alfa.lt
LNK
Benediktas Vanagas

Profesionalus autosporto lenktynininkas Benediktas Vanagas savo karjeroje gali didžiuotis ne vienu aukštu pasiekimu įvairiausiose lenktynėse. Ir nors šiais metais Dakaro ralis jam nebuvo sėkmingas, lenktynininkas nusiteikęs optimistiškai. Šį trečiadienio vakarą LNK laidoje „Šeškinės 20“ jis pasidalys savo išskirtine vaikystės svajone būti „Belaz“ vairuotoju, atviraus apie karjeros pradžią ir prisimins savo pirmąją transporto priemonę, kuri toli gražu nebuvo ideali.

„Pirmasis mano automobilis buvo „Volkswagen Golf I“, visiškas senukas. Juokingiausia tai, kad jis buvo taip stipriai supuvęs, kad dugnas praktiškai krisdavo. Todėl aš buvau net lentą pakišęs, kad jis galutinai neiškristų. Jeigu važiuodavai per šlapdribą, tai net aptaškydavo veidą per kojas. Lenktynės prasidėjo vėliau, lenktyniauti pradėjau nuo 18 metų. Žinoma, jei kartingais būčiau pradėjęs važinėti nuo šešerių, būčiau turėjęs didelę patirtį, tačiau tam neturėjau galimybių“, – sakė B. Vanagas.

Lenktynininkas pripažino, kad buvo laikas, kai jam atrodė, jog jis savo srityje yra pats geriausias ir nėra nieko neįveikiamo, tačiau vienas įvykis kardinaliai pakeitė Benedikto nuomonę. „Kai aš pradėjau sportuoti, tuo metu buvau gatvės siaubas. Man atrodė, kad aš esu pats kiečiausias. Ir tada pradėjau lenktyniauti, nes maniau, kad lenktynininkams irgi galiu parodyti, kaip reikia. Iš esmės tada gavau vieną didžiausių pamokų savo gyvenime. Nusipirkau lenktyninį „Škodos“ automobilį, tai buvo mano brangiausias pirktas automobilis, tuo metu jis kainavo 28 tūkst. litų. Pirmoje treniruotėje turėjau apvažiuoti ratą, kurį, kaip dabar atsimenu, apvažiavau per pusantros minutės, o treneris atvažiavo 10 sekundžių greičiau. Tada ir supratau, kad nesu toks kietas ir dar nieko nemoku. Čia ir prasidėjo mano lenktynininko karjera“, – šį trečiadienio vakarą, 20 val., laidoje „Šeškinės 20“ prisiminimais dalysis lenktynininkas.

Ką tik praūžęs šių metų Dakaro ralis lietuviams buvo itin sėkmingas, deja, ne visiems. Vos spėjęs prasidėti ketvirtas greičio ruožas B. Vanago komandai buvo lemtingas. Dideliu greičiu važiavęs automobilis neįvertino kliūties ir vertėsi kelis kartus. Laimei, ekipaže važiavęs lenktynininkas B. Vanagas ir jo šturmanas Filipe Palmeiro stipriai nenukentėjo.

„Viskas baigėsi labai laimingai. Iš tiesų tai labai įspūdingas reikalas išėjo, net nežinau, ar kaskadininkai galėtų geriau padaryti, nes net suplanavus nepadarysi taip gražiai. Ir sraigtasparnį užsakėme, ir olandų medija stovėjo, kuri viską nufilmavo nuo žemės. Visa laimė, kad viskas ganėtinai saugiai. Žinoma, pasitempiau kaklo raiščius, išsinarinau nykštį, susilaužiau krūtinėje mažą kauliuką“, – teigė B. Vanagas.

Laidoje svečiuosis ir atlikėjas Deivis Norvilas, kuris pasidalys ne viena nuotaikinga istorija su žiūrovais.

„Šeškinės 20“ – jau šį trečiadienio vakarą, 20 val., per LNK televiziją.

2022 01 19 15:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt