penktadienis, rugpjūčio 14 d.
Lietuvės filmas gali būti nominuotas „Oskarams”
tiesa.com

Lietuvės režisierės Alantės Kavaitės filmas „Sangailės vasara” – tarp geriausių pasaulio kino juostų. Gali būti, kad jis varžysis dėl bene prestižiškiausio pasaulio kino apdovanojimo – „Oskaro” stalulėlės.

JAV Kino meno ir mokslo akademija patvirtino, kad „Sangailės vasara” įtraukta į geriausio filmo užsienio kalba kategorijos nominacijas, pranešė 15 min.lt.

Į pusfinalį patekusių filmų sąrašas šioje nominacijoje bus skelbiamas sausio pradžioje, o galutinis penketukas, kuris varžysis dėl „Oskaro” statulėlės , paaiškės sausio viduryje. „Oskaro“ premijų įteikimo

88-oji ceremonija numatyta vasario 28 dieną.

Tai – ne pirmasis „Sangailės vasaros” įvertinimas. Per metus režisierės A. Kavaitės darbas apkeliavo beveik 50 kino festivalių: Los Andželo, Londono, Paryžiaus, Berlyno, San Francisko, Sidnėjaus, Ciuricho, Karlovy Vary, Edinburgo, Bogotos žiūrovai buvo apžavėti šios lietuvių juostos.

Filmas taip pat pristatytas Europos kino akademijos apdovanojimams, kur pateko tarp geriausių 52 Europos filmų.

Lietuviškuose „Sidabrinės gervės” apdovanojimuose „Sangailės vasara” pripažintas metų ilgametražiu filmu, o pačią Sangailę suvaidinusi aktorė Julija Steponaitytė tapo metų aktore. Filmo dainininkas

Ramūnas Rastaukas pelnė metų dailininko vardą.

Filme pasakojama apie dvi paaugles mergaites – jų išgyvenimus brandos periodu, seksualumo ieškojimus, tarpusavio santykius, kurie padeda įveikti savas baimes, atskleisti vidinį potencialą. Filmas labai vizualus, jame užfiksuoti ir įspūdingi akrobatiniai lėktuvų manevrai.

2015 09 15 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt