trečiadienis, rugsėjo 30 d.
Lietuviai veterinarai kaltinami klastojantys dokumentus
tiesa.com

Po kilusių įtarimų ir atlikto tyrimo, Jungtinės Karalystės (JK) veterinarijos tarnyba bei labdaros organizacijos pareiškė oficialius kaltinimus net keliems lietuviams veterinarams. Kaip praneša naujienų portalas kentonline.co.uk, į JK įvežami gyvūnėliai su padirbtais dokumentais bei mikroschemomis.

Tai nesąžiningiems šunų veisėjams leidžia be vargo apeiti būtinus sveikatos patikrinimus bei į šalį įvežti galimai pavojingus gyvūnus, įvairiomis ligomis užsikrėtusius gųvūnus.

Labdaros organizacija prižiūrinti šunis „The Dog's Trust” teigė turinti įrodymų, kad veisėjai iš Lietuvos bei neteisėtai į šalį įveža jaunesnius nei 12 savaičių šuniukus. Tokio amžiaus šunys dar negali būti skiepijami nuo pasiutligės, kurios atveju vis dar pasitaiko šiose šalyse, tačiau JK nėra.

Organizacijos atstovai taip pat teigė, kad veterinarai iš Lietuvos klastoja šunų pasus, nuo jų pašalindami ir pakeisdami laminuotas juosteles ir pateikdami melangingą informaciją gyvūnų dokumentuose.

„The Dog's Trust” organizuoto tyrimo metu, iš Lietuvoje dirbančių septinių skirtingų veterinarų buvo nupirkti suklastoti dokumentai, leidžiantys šunyčiams atvykti į JK dar nesulaukus leistino amžiaus.

Dažniausiai į JK įvežamos madingos šunų veislės. Populiariausi tokie maži šunyčiai, kaip prancūzų buldogai bei mopsai, kurių vertė kartais siekia net iki £2 tūkst.

2015 08 06 22:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt