ketvirtadienis, rugpjūčio 13 d.
Lietuviško kino mėgėjai rinkosi į filmų vakarą Londone
tiesa.com

Kaip ir kiekvieną pavasarį „Tiesa“ kartu su „Sidabrinių gervių“ kino apdovanojimais kvietė lietuvius pasižiūrėti netradicinių pilno ir trumpo metro filmų. Renginys šiais metais subūrė keletą šimtų žiūrovų, kurie šeštadienio vakarą susirinko stebėti lietuviškų filmų kino teatre „Genesis“, Rytų Londone.

Vakarą pradėjo Jūratės Samulionytės kurtas dokumentinis filmas „Šanxai Banzai. Ironiškas pasakojimas apie Vilniaus Šnipiškių mikrorajoną ir jo charizmatiškus gyventojus sukėlė šypseną ne vienam žiūrovui, turėjusiam prisiminti ir rusų kalbos žinias.

Toliau vakaro programą tęsė Roko Eltermano režisuotas trumpametražis filmas „Paskutinės medaus mėnesio diena“, kuris ne vieną žiūrovą šokiravo netikėta įvykių eiga ir žodynu, tačiau tuo pačiu nebanaliai nagrinėjo visiems rūpimą temą - meilę.

Vakaro desertui susirinkusi publika galėjo įvertinti britų režisieriaus Bobo Mullano kurtą juostą „Laiškai Sofijai“ apie Lietuvos genijų Mikalojų Konstantiną Čiurlionį ir jo meilę žmonai Sofijai. Filmo kūrėjai pabrėžia, kad šis kūrinys ne tik apima dviejų iškilių asmenybių meilės istoriją, bet ir tuo pačiu pasakoja apie tautinį atbudimą carinėje Lietuvoje. Visgi, žiūrint šį filmą buvo svarbu nepamiršti, kad tai buvo vaidybinis filmas, kuriame ne visi faktai atitinka istorinę tikrovę.

Filmų vakaro organizatoriai dėkoja susirinkusiems žiūrovams, kurių dėka tokie lietuviški filmų vakarai gali gyvuoti Londone. „Tiesa“ ir kitais metais taip pat tikisi Londono lietuviams pristatyti geriausius lietuviško kino kūrinius.

2013 05 20 13:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt