ketvirtadienis, sausio 21 d.
Lietuvoje filmuojamas naujas švedų kriminalinis serialas
Alfa.lt
SCANPIX

Švedijos produkcijos kompanija „Scandinavinian Content Group“ šiuo metu Lietuvoje filmuoja šešių serijų serialą „Clark“, kuris bus rodomas „Netflix“ platformoje, praneša portalas Filmneweurope.

Šis projektas kol kas yra didžiausias kompanijos istorijoje. 

Serialas yra paremtas švedų nusikaltėlio Clarko Olofssono autobiografija „Vafan var det som hände“ (liet. „Vafanas buvo tai, kas nutiko“). Clarkas pradėjo savo nusikalstamą veiklą 1960-aisiais ir tapo viena iš prieštaringiausių asmenybių šiuolaikinėje Švedijos istorijoje. Nuteistas dėl prekybos narkotikais, pasikėsinimu nužudyti, užpuolimo, vagystės ir keleto bankų apiplėšimų, jis praleido daugiau nei pusė savo gyvenimo už grotų. Tai Clarkui paliko traumos pėdsakus, širdgėlą ir nusivylimą. 

1970-aisiais Clarkas paskatino „Stokholmo sindromo“ idėją, kai nesėkmingai bandė apiplėšti banką Stokholme ir nuo to laiko jis laikomas nusikalstamo pasaulio žvaigžde. Clarkas sugebėjo apgauti visą Švediją, kuri jį įsimylėjo.

Serialą režisuoja geriausias muzikos vaizdo klipų režisierius Jonas Åkerlundas, o prodiusuoja Börje Hanssonas and Patrickas Sobieski.

Produkcijai taikoma Lietuvos kino centro mokesčių lengvatų sistema. Visos projekto išlaidos siekia 5 mln. eurų.

Serialas filmuojamas įvairiose Vilniaus vietose.

„Mes artimai bendradarbiaujame su filmų kūrėjais, kurie mums padeda organizuoti filmavimą viešose vietose ir įstaigose, leidimus išduoda greitai, be terminų. Stengiamės prisitaikyti prie situacijos šiuo metu, kuris visiems yra sudėtingas“, - pasakojo Jūratė Pazikaitė, Vilniaus kino biuro vadovė.

Serialo premjera planuojama 2021 m.

2020 12 03 13:55
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt