antradienis, rugsėjo 29 d.
Lochneso pabaisa gali būti visai ne pabaisa: mokslininkai mano, kad tai - mutavęs ungurys
tiesa.com
Socialiniai tinklai
Lochneso pabaisa

Pasak naujausio mokslininkų tyrimo, žmonės, teigiantys matę garsiąją Lochneso pabaisą, iš tiesų galėjo matyti visai ne ją, o milžinišką ungurį.

Vienas didžiausių ir detaliausių Lochneso ežero tyrimų atskleidė, kad šansai, jog taip vadinama Nesė yra dinozauras, lygūs nuliui. Tačiau tai nereiškia, kad mistinė Škotijos gyventoja yra netikra.

Manoma, kad legendų ir įvairių pasakojimų herojus – ypatingai didelis ungurys, skelbia profesorius Neilas Gemmellas, dirbantis Naujosios Zelandijos Otago universitete.

Profesorius vadovavo mokslininkų komandai, tyrusiai iš įvairių ežero vietų paimtus daugiau nei 250 mėginių. Iš jų buvo pašalinti visų ežero gyventojų DNR pavyzdžiai, siekiant išsiaiškinti, kokie priešistoriniai gyvūnai galėjo gyventi šiame vandens telkinyje.

Išvadose neigiama, kad Lochneso pabaisa buvo vandens dinozauras, išgyvenęs jų išnykimą.

Tyrimo metu taip pat paaiškėjo, kad ežere knibždėte knibžda ungurių ir kad dėl atsitiktinės mutacijos vandens telkinyje gali gyventi neįprastai dideli gyvūnai, lengvai supainiojami su legendiniu monstru.

Gyvates savo forma primenantys unguriai taip pat galėjo tapti vandens paviršiaus pakitimų priežastimi, ką konspiracijų teorijų mėgėjai laiko vienu iš įrodymų, jog ežere gyvena paslaptingas padaras.

Kai kurie ežere nardę narai patvirtino matę ungurių, storiu prilygstančiu žmogaus šlauniai.

Ar Lochneso pabaisa iš tiesų tėra didelis ungurys? Mokslininkų duomenys to nepatvirtina, tačiau šių vandens padarų kiekis ežere neleidžia atmesti šios hipotezės.

2019 09 06 12:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt