pirmadienis, rugpjūčio 10 d.
London Pride – tolerancijos pavyzdys
tiesa.com

Šeštadienį Londone šurmuliavo spalvingas paradas. Tūkstančiai miestiečių ir turistų turėjo progą pamatyti vieną pagrindinių Jungtinės Karalystės sostinės vasaros renginių – gėjų, lesbiečių, biseksualų bei transseksualų paradą London Pride.

 Šiemetinis London Pride nugriaudėjo Londono Baker Street, Oxford Street, Picadilly ir nušurmuliavo Trafalgaro aikštės link jau 40-tą kartą. Prieš keturis dešimtmečius – 1970-aisiais – pirmąjį London Pride organizavo „Gay Liberation Front“ (GLF) judėjimas, kuriam priklauso radikalių pažiūrų aktyvistai, pirmieji viešai pradėję diskutuoti apie lesbiečių, gėjų, biseksualų bei transseksualų (LGBT) teises.

 Per šiuos dešimtmečius London Pride paradas tapo vienu didžiausių ir svarbiausių LGBT renginių pasaulyje. Į jį suvažiuoja seksualinių mažumų atstovai iš visų šalių. Paradą globoja JK vyriausybės nariai, Londono meras Borisas Johnsonas.

 Žygiavo ir politikai, ir karininkai

Pagrindinių Didžiosios Britanijos partijų atstovai taip pat dalyvavo London Pride. Paradą stebintiems žiūrovams akivaizdžiai šypseną sukėlė netrukus po JK konservatorių (Torių) partijos kolonos pražygiavę rinkimus pralaimėjusių leiboristų atstovai, nešini plakatais su užrašu „Niekada nebučiuosiu Torio“.

Iš pradžių kiek keista buvo pamačius įvairių JK kariuomenės dalinių karius, išdidžiai žygiuojančius London Pride. Tačiau po jų pasirodę žygiuojantys policijos pajėgų būriai, gaisrininkų kuopos su žviegiančiu gaisrininkų automobiliu bei gydytojų ir slaugių kolonos, lydimos spiegiančių „greitukių“, greitai sustatė viską į vietas – visose Didžiosios Britanijos tarnybose gėjai ir lesbietės turi savo oficialius atstovus.

Maksimali tolerancija 

Apie britišką toleranciją kitaip mąstantiems ir gyvenantiems žmonėms galima prirašyti daug puslapių. Mintis apie tai kilo pamačius musulmonus transseksualus bei gėjus, nešančius transparantus su užrašytais teiginiais: „Alachas myli mus“, „Islamas = Taika“, „Didžiuojuos būdamas transmusulmonas“. Pirma mintis – juk gimtoje šalyje juos mažų mažiausiai užmėtytų akmenimis.

Nelinksmos mintys stebint linksmą ir nuotaikingą, geranoriškumu ir supratimu bei tolerancija pulsuojantį renginį kilo ir prisiminus Lietuvą. Prieš porą mėnesių Vilniuje šimtą kartų mažesnės apimties gėjų eitynės sulaukė žiaurių visuomenės ir politikierių protestų. Vilniuje policijos pajėgos seksualines mažumas saugojo nuo įnirtusios minios. Joje nepasikuklino draskytis net Seimo nariai. O Londone policija žygiavo kartu su mažumomis. Ką ten policija turbūt nebuvo nė vienos profesijos, kuri nebūtų buvusi atstovauta London Pride. Norėtųsi, kad ir Lietuva ilgainiui suvoktų, jog priimti kitaip mąstančius, kitaip gyvenančius ir kitaip mylinčius – brandžios visuomenės garbės reikalas.   

2010 07 07 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt