penktadienis, liepos 10 d.
Londone mažamečių vaikų auginimas – prabanga
tiesa.com

Anot atlikto tyrimo, vidutines pajamas gaunančios londoniečių šeimos, daugiau nei pusė jų turi išleisti vaiko priežiūrai.

Skaičiai atskleidė, kad londoniečiai vidutiniškai atideda apie 51 proc. savo pajamų po mokesčių, kad galėtų sumokėti už vaiko priežiūrą. Organizacijos „Resolution Foundation“ tyrimas atskleidė, kad tokios šeimos susiduria su dideliais iššūkiais, nes sumokėjus už vaikų priežiūrą, drabužiams, maistui ir kitoms išlaidoms lieka labai mažai pinigų.

Britų pora, kurioje kiekvienas narys uždirba maždaug po 26.500 svarų per metus ir turinti bent du mažamečius vaikus iki ketverių metų bei gyvenanti ne sostinėje, vaikų priežiūrai skiria apie 40 proc. savo pajamų, tuo tarpu londoniečiai tam išleidžia apie 51 proc. savo pajamų.

„Ne paslaptis, kad Jungtinėje Karalystėje, palyginus su kitomis šalimis, vaiko priežiūra kainuoja labai daug ir trukdo moterims grįžti į darbą. Realybė ypač nedžiugina Londone gyvenančių šeimų su mažais vaikais,“ – sakė Vidhya Alakeson, tyrimą atlikusios organizacijos „Resolution Foundation“ vadovė.

Su brangios vaiko priežiūros iššūkiais susiduria įvairių socialinių sluoksnių šeimos, gyvenančios Londone, tačiau labiausiai nukenčia vidutines pajamas gaunančios šeimos, nes joms nepriklauso parama gyvenamajam būstui ir mokesčių kreditai.

Palyginimui, vienišas Londone gyvenantis tėvas ar motina, kurio pajamos siekia apie 13 tūkst. svarų per metus ir turintis du mažamečius vaikus, jų priežiūrai išleidžia apie penkis procentus savo pajamų, nes yra remiamas valstybės įvairiomis pašalpomis.

2013 01 04 16:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt