ketvirtadienis, spalio 1 d.
Londone nustatytas tikslus Viljamo Šekspyro namų adresas
tiesa.com
pixabay

Teatro istorikas mano, kad jam pavyko tiksliai nustatyti vietą Londone, kur Vilijamas Šekspyras parašė pjesę „Romeo ir Džiulijeta“.

Geoffrey Marshas bedė pirštu į keletą oficialių įrašų, įrodančių, kad XVI amžiaus dramaturgas gyveno Šventosios Helenos gatvėje Nr. 5, netoli Liverpulio gatvės.

BBC duomenimis, prieš tai buvo manyta, kad 1597 ir 1958 metų tarpe V. Šekspyras gyveno netoli Liverpulio gatvės. Šiuo metu vietovę užgožė įvairūs biurai.

G. Marsh paskyrė dešimtmetį, kad atskleistų, kur gyveno Vilijamas Šekspyras.

Jis sužinojo, kad 1590 m. Šekspyras priklausė gildijai, kuri užsiėmė Elizabetano prekybą oda.

„Vilijamo Šekspyro namai buvo vieni iš nedaugelio, kurių langai buvo nukreipti į istorinės Šventosios Helenos bažnyčios kiemą“.

„Atrasti Vilijamo Šekspyro namai ir juos supanti istorinė vieta suteikia mums gilesnį supratimą apie jo darbą, gyvenimą ir tai kas jį tuo metu įkvėpė kūrybai“ - pasakojo teatro istorikas G. Marsh.

”Kelių metų bėgyje, po persikėlimo į Londoną, V. Šekspyras gyveno vienoje turtingiausių miesto apylinkių, kartu su įtakingais to meto visuomenės veikėjais, turtingais tarptautiniais prekeiviais, mokslininkais ir muzikos virtuozais“.

„V. Šekspyras pasiekęs karjeros aukštumas ieškojo savo šeimos herbo ir planavo nusipirkti prabangų namą Stratforde“ – pasidalino įdomiomis dramaturgo gyvenimo akimirkomis teatro istorikas Geoffrey Marsh.

2019 04 13 14:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt