trečiadienis, liepos 8 d.
Londone populiarėja „biudžetiniai“ restoranai
tiesa.com

Praėjusią savaitę bandėme suskaičiuoti, kiek Didžiosios Britanijos gyventojai vidutiniškai išleidžia ir kokių sumų nesidrovi išleisti valgydami bent kartą per dieną ne namuose: nuo vietinės užkandinės iki greitu maistu prekiaujančių kavinių, nuo išsineštinės kavos kioskelių iki savaitgalio vakarienės restorane. Šį kartą, tęsdami valgymo ne namuose temų ciklą, apžvelkime penkis naujus populiariausius Londono restoranus, kurių kainos toli gražu nesikandžioja ir kurie dėl siūlomo patrauklaus kokybės ir kainos santykio kasdien privilioja šimtus vietinių klientų bei turistų iš viso pasaulio.

„Daddy Donkey“ Holborne

„Daddy Donkey“ vadinamas vienu iš geriausių ir neabejotinai vienu iš populiariausių „kilnojamų“ restoranų po atviru dangumi visame Londone. Jis ne tik unikalus savo verslo koncepcija, kuri per pastaruosius keletą metų sparčiai populiarėja ne tik Jungtinėje Karalystėje, bet ir kitur pasaulyje. Mobilus, didelį vagonėlį primenantis restorano „veidas“ su keliomis dešimtimis priešais lauke išdėstytų stalelių prekiauja, kaip skelbia afišos ir stendai, ir aukštos kokybės išsineštiniu maistu, ir vietoje patiekiamais patiekalais. Didžiausią virtuvės meniu dalį sudaro Pietų Europos patiekalai.

Buritas arba salsa, gaminami šiame Holborne įsikūrusiame mobiliame restoranėlyje, skoniu lenkia ne vieną tradiciniuose pietietiškuose restoranuose gaminamą užkandį. Atrodo, jog tai įvertina ir „Daddy Donkey“ klientai, nes jų čia netrūksta nuo pietų iki vakaro, o neretai, panorus užeiti, geras penkiolika minučių tenka pralaukti eilėje, tikintis rasti laisvą staliuką.

„Daddy Donkey“, 100-101 Leather Lane market, EC1

Populiarus dėl buritų, kurie kainuoja nuo 5,25 £.

„Malletti“ Soho ir Clerkenwelle

„Malletti“ picerija yra verta dėmesio ir puikiai vertinama klientų dėl, mažiausiai, dviejų dalykų. Pirmiausia, tai restoranas, kuris nelinkęs sutikti su dažnai įsivaizduojama filosofija, jog pica tėra tik skubančio ir papietauti nespėjančio šiuolaikinio žmogaus maistas. Tą puikiai nusako stendas priešais įėjimą, kur pusiau rimtai, pusiau juokais parašyta: „Jeigu manote, kad būsite aptarnautas, neatitraukdamas savo mobiliojo telefono nuo ausies, labai klystate. Būsite paprasčiausiai ignoruojamas!“ Dar svarbiau, jog šioje picerijoje picų pasirinkimas, kaip ir kruopštus jų paruošimo procesas, yra verti aukščiausių balų, įvertinant puikų kainos ir kokybės santykį. Tad nenuostabu, kad ir čia per pietus eilės niekada neišnyksta.

Malletti Soho, 26 Noel Street, W1.

Malletti Clerkenwel,174-176 Clerkenwell Road, EC1

Populiarus dėl picų (ketvirčių), kainuojančių nuo 3,95 £

 

„Bea“ Bloomsburyje ir Saint Paulse

Tai dar viena verta dėmesio vieta, ypač tiems, kuriems greito maisto užkandinės jau kiek pabodusios. „Bea“ siūlo gan nemažą skirtingų išsineštinio maisto patiekalų asortimentą, o paties patiekalo sudedamąsias dalis klientai čia gali pasirinkti pagal savo pageidavimą: nuo makaronų, ryžių ar skrudintų bulvyčių iki nemažo įvairių salotų asortimento.

Visą ingredientų ir išsineštinių patiekalų gamą „Bea“ restoranėlyje galima be vargo paskaninti desertu ir, žinoma, karštais gėrimais. Šią užkandinę Londono gyventojai, keliaudami pro Bloomsbury arba Saint Paulsą, pastaruoju metu atranda vis dažniau. Taigi „Bea“ – dar viena jūsų dėmesio verta vieta pačiame Londono centre.

44 Theobald\'s Road, Bloomsbury, WC1X

83 Watling Street, St. Paul\'s, EC4

Populiarus dėl išsineštinių pietų rinkinio, kainuojančio nuo 3,50 £

„The Harp“ Covent Gardene

Pačioje Londono širdyje įsikūrusi „The Harp“ alinė garsėja ne tik kaip puiki vieta papietauti – šį alaus barą itin pamėgo ir po darbų skubantys londoniečiai. Jį taip pat mielai renkasi savaitgaliais iš teatro ar koncerto šalia esančiame Vestende grįžtantys miestiečiai bei sostinės svečiai. Praeidami pro šalį net nepasakytumėte, kad tai kuo nors iš kitų tradicinių angliškų aludžių išsiskirianti vieta, tačiau užėjusius į vidų gali maloniai nustebinti mažesnės nei kitur patiekalų kainos ir jauki aplinka. O ir patys patiekalai čia nėra visiškai standartiniai ir įprasti šimtams kitų Anglijos aludžių.

Nors maisto įvairovė čia prasideda ties „sausage and mash“ dešrelėmis su bulvių koše, tačiau atidžiau pastudijavę meniu kaskart turėtumėte atrasti ką nors naujo, mat virtuvė nuolat atnaujina savo valgiaraštį. „The Harp“ aludė pripažinta laureate tarp kitų vietinių alaus barų ir pelniusi apdovanojimų. Taigi, netruksite įvertinti tai, kad čia greičiausiai neteks drastiškai patuštinti piniginės, ir tokiu kainos ir kokybės santykiu Covent Gardene pasigirti gali toli gražu ne kiekviena užeiga.

The Harp, 47 Chandos Place, WC2

Populiarus dėl sumuštinių, kainuojančių nuo 2,50 £.

 

„Mooli\'s“, Soho

„Mooli“ restorane pirmiausia kiek stebina neįprasta jame tvyranti dvasia – ją galėtume įvardyti kaip provokuojamai maištingą, gal netgi turinčią šiek tiek hipsteriškų elementų. Tikriausiai tualetas neturėtų būti ta vieta, nuo kurios reikėtų pradėti šią trumpą apžvalgą, tačiau būtent ten ant sienos kabo provokuojantis ir restorano dvasią nusakantis plakatas: „F**k the chicken tikka“ (angl. „Velniop vištienos tiką).

Dviem draugams, buvusiems Londono Sičio bankininkams, prieš keletą metų šovė į galvą puiki mintis atidaryti restoraną, kuris savo klientams pasiūlytų paprastus, lengvai paruošiamus, tačiau labai kokybiškus patiekalus. Restorano „vinis“ – „Mooli‘s“ sumuštiniai, labai primenantys pietietiškus buritus. Šių sumuštinių sudėtis šiek tiek skiriasi nuo tradicinių buritų, tačiau skoniu tikrai nenusileidžia. Beje, kaip ir kaina. Mat pagrindiniai restorano šeimininkų tikslai, atrodo, nesikerta su paprasta verslo logika, ir į naują užkandinę visų pirma siekiama pritraukti kuo daugiau klientų, kad jie susipažintų su siūlomu meniu. Lyginant valgiaraščius, netgi būtų galima surasti šiek tiek panašumų su įprastais sumuštininių tinklais, tokiais kaip „Pret A Manger“ ar „Subway“. „Mooli‘s“ restoranas neabejotinai yra vertas tiek esamų, tiek būsimų klientų dėmesio. Ir, nors iki konkurencijos su didžiaisiais pasauliniais sumuštininių tinklais dar toloka, bet išbandyti ir įvertinti šio restorano potencialą tikrai verta.

Mooli‘s, Soho, 50 Frith Street, W1

Populiarus savo Mooli’s sumuštiniais, kainuojančiais nuo 2,95 £

2012 11 03 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt