pirmadienis, rugpjūčio 3 d.
Londone - protestai prieš „5O pilkų atspalvių”
tiesa.com

Likus tik kelioms valandoms iki daugybę diskusijų susilaukusio filmo „5O pilkų atspalvių” pristatymo, šalies sostinėje vyksta protestai, siekiantys atkreipti dėmesį į smurtą prieš moteris, - praneša „The Guardian”.

Londono kino teatruose pagal didžiulės sėkmės susilaukusias knygas pastatytas filmas bus pristatomas tik per Valentino dieną. Dar oficialiai šalyje nerodomas filmas jau spėjo uždirbti 1 milijoną svarų. Visame pasaulyje pamatyti filmą šį savaitgalį buvo įsigyta 4.5 milijono bilietų.

Protesto akcija sostinėje prasidėjo pagrindiniams kino filmo aktoriams Jamie Dornanui ir Dakota Johnson, režisieriui Samui Taylor-Johnsonui ir knygos autorei El James Leicesterio skvere žengiant raudonu kilimų į filmo premjerą.

 

Protestuotojų grupė, pasivadinusi „50 smurto namuose atspalvių”, siekia atkreipti dėmesį į filme viešai naudojamą jėgą prieš moterį bei filmo seksualinį turinį. Protestuotojai bei susijusios organizacijos nerimauja, kad filme yra per daug „romantizuojamas” seksualinis smurtas.

Pasaulinės premjeros Leicesterio skvere metu, protestuotojai dalino skrajutes ir laikė plakatus su užrašais „50 smurto atspalvių” ir „Ponas Grey’us yra prievartautojas”.

„Mes neteigiame, kad filmo aktoriai yra smurtautojai. El James nėra smurto šeimoje ekspertė. Tačiau „50pilkų atspalvių” yra ne paprasta knyga ar filmas. Filmas tampa populiariosios kultūros dalimi. Mums kelia nerimą tai, kad filmo turinys tampa visuotine norma.” – kalbėjo protesto akcijos iniciatorė Natalie Collins.

Filmas „50 pilkų atspalvių” yra paremtas El James romais, kurie susilaukė milžiniško pasisekimo ir buvo parduoti daugiau nei 100 milijonų kopijų tiražu daugiau nei 60 pasaulio šalių. Tikimasi, kad visame pasaulyje filmas surinks 72 milijonus svarų pajamų. Kai kuriose šalyse „50 pilkų atspalvių” jau sumušė visus vienos dienos pelningumo rekordus. Prancūzijoje ir Belgijoje filmas buvo pristatytas trečiadienį ir per vieną dieną „Universal” studijai uždirbo rekordines sumas.

2015 02 13 11:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt