trečiadienis, rugsėjo 30 d.
Londono lietuviai tautiečio bėdoje nepaliko
tiesa.com

Dvidešimtmetis Augustinas Jankauskas iš Vilniaus atvykęs į Londoną sužinojo, jog darbą ir gyvenamąjį būstą Jungtinės Karalystės sostinėje žadėjusi agentūra jį apgavo. Praradęs viltį jis kreipėsi pagalbos į tautiečius, kurie padėjo jam susirasti darbą, pasiūlė nakvynę.

 Nusprendęs vykti į Jungtinę Karalystę Augustinas krepėsi į Vilniuje veikiančią įdarbinimo agentūrą „Jobcentre.lt“. Pasikalbėjęs su agentūros atstovais vaikinas sužinojo, jog darbą gauti bus nesunku.

Pasak jo, agentūra jau kitą dieną atsiuntė darbo pasiūlymus, pažadėjo aprūpinti gyvenamuoju plotu. Buvo sutarta, jog vaikinas sumokės už skrydį lėktuvu ir už buto nuomą, kuri, pasak agentūros atstovo, kainuos 220 svarų už dvi savaites. Augustiną sąlygos tenkino, ir abi pusės pasirašė reikiamus dokumentus.

Į Londoną Augustinas atskrido šeštadienį, spalio 29 dieną. Oro uoste jį pasitiko agentūros atstovas anglas, vardu Caspars. Jis iš vaikino pasiėmė pinigus ir parodė dokumentus, kuriuose buvo parašyta, kad kambario nuoma bus 560 svarų vietoj žadėtų 220 svarų.

Be padidėjusios nuomos dar teko surasti pinigų ir depozitui. Į nemalonią situaciją patekęs vaikinas bandė tartis su agentūros atstovu ir paprašė už nuomą mokėti dalimis tada, kai pradės dirbti ir užsidirbs pinigų. Agentūros atstovas sutiko.

Atvykus paaiškėjo ir tai, jog žadėjo darbo sandėlyje nebuvo. Agentūros atstovas vaikiną patikino, jog kitą dieną jam paskambins ir suras kitą darbą, tačiau skambučio Augustinas taip ir nesulaukė.

Su lietuvoje įsikūrusia įdarbinimo agentūra A. Jankauskas susiekti negalėjo, nes telefonas neveikė, o elektroninio pašto per savo telefoną pasiekti jis negalėjo. 

Nuvykęs į naująjį savo būstą, jis jau kitą dieną gavo agentūros atstovo žinutes, kuriose buvo prašoma palikti kambarį. Pasak Augustino, prasidėjo grasinimai, reikalavimai išsikraustyti per 30 minučių.

Neapsikentęs vaikinas nusprendė nebepasitikėti agentūra. Jis persikėlė gyventi į viešbutį, o kai baigėsi pinigai, naktį teko praleisti Euston traukinių stotyje.

Pirmiausia pagalbos Augustinas kreipėsi į draugus, bet jie padėti negalėjo, mat ne visi gyvena Londone. Paskambinęs į Lietuvos Ambasadą jis sužinojo, jog ambasada neturi privilegijų surasti būsto ar kitaip padėti, bet pasiūlė jam sąrąšą vietų, kuriose jis galėtų pavalgyti.

Iš nevilties Augustinas kreipėsi į socialinio tinklo „Facebook“ grupę "Londono Lietuviai". Tautiečiai greitai sureagavo į nelaimės ištikto vaikino pagalbos šauksmą.

Londone gyvenantys lietuviai vaikinui siūlė darbus, patarinėjo kaip neprapulti dideliame mieste, netgi siūlėsi priimti pas save pagyventi. Buvo ir tokių, kurie abejojo vaikino nuoširdumu ir spėliojo, kodėl jis papuolė į bėdą.

Pokalbio su „Tiesos“ žurnaliste metu Augustinas sakė, jog yra maloniai nustebintas, jog sulaukė tiek daug pagalbos. Jis tikisi laikinai apsistoti pas vieną iš savo pagalbą pasiūliusių tautiečių ir greitai susirasti darbą.

2016 11 02 14:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt