sekmadienis, balandžio 11 d.
Londono lietuvis lėktuve britui išgelbėjo gyvybę
tiesa.com

Londone odontologu dirbantis lietuvis, lipdamas į lėktuvą, kuris jį savaitgaliui turėjo nugabenti į Fuerteventūros salą, nesitikėjo, kad kelias į savo bernvakario šventę taps pačia tikriausia drama dėl gyvybės.

37-erių Paulius Stučinskas „Easy Jet“ kompanijos skrydžio metu tapo didvyriu. Vyras vienintelis nepasimetė ir puolė gelbėti kvėpuoti nustojusio brito gyvybės.

„Lėktuvui kylant su sūnumi fotografavome vaizdus pro langą, kai staiga, gretimoje eilėje, išgirdau garsų knarktelėjimą. Paskui kitą. Keleiviai ėmė kikenti, kas čia taip garsiai knarkia, gal šventė per naktį, o mane persmelkė negera nuojauta. Knarkimus lydėjo keisti atodūsiai. Atsisukau pažiūrėti – už manęs sėdėjęs senyvas anglų džentelmenas neatrodė panašus į padauginusį iš vakaro. Be to, buvo vienuolikta ryto. Kas gali užmigti lėktuvui kylant? Man bežiūrint pono veido spalva tapo pilkai mėlyna, ir aš pamačiau, kad jis nebekvėpuoja”, - portalui Žmonės.lt pasakojo P.Stučinskas.

Jaunas lėktuvo personalas nežinojo, kaip elgtis situacijoje, tačiau pirmosios pagalbos kursus ne kartą praėjęs odontologas iš karto ėmėsi veikti.

„Ištraukiau poną iš kėdės, paguldžiau praėjime, liepiau vienai keleivei laikyti jo kojas pakėlus. Kojos dar buvo šiltos, bet pulso nebuvo, širdies veiklos taip pat. Pono žmona bambėjo, kad taip nepagarbiai elgiamės su jos vyru, ir toliau rankose laikė skaitomą knygą. Dėl mano neoraus elgesio tyliai piktinosi ir kiti keleiviai. Pasigirdo balsų, gal jam diabetas. Per garsiakalbį paklausė, kas turi cukrų kraujyje matuojančių prietaisą. Tokių atsirado, bet įdūrus kraujas nebėgo. Ir kaip jis galėjo bėgti? Juk ponas jau buvo lavonas”, - lemtingas akimirkas prisiminė lietuvis.

P. Stučinskas ėmė daryti širdies masažą. Stiuardesės atnešė defibliriatorių, tačiau juo naudotis nemokėjo. Prie lietuvio prisijungė dar du medikai, kurie pasikeisdami bandė gaivinti mirusį vyrą. Tuo metu pilotas lėktuvą pasuko atgal į oro uostą.

„Leidomės siaubingu greičiu, o mes gaivinome nesustodami. Ir tik lėktuvui nutūpus, nuo įvykio pradžios praėjus geram pusvalandžiui, defibliriatoriaus ekrane, iki tol rodžiusiame nulį, pamačiau palaimingus skaičius. Jų nepamiršiu visą gyvenimą – 138 ir 111. Tai buvo kraujospūdis, tai buvo žinia, kad širdis vėl plaka normaliai“, – jausmingai gelbėjimo operaciją prisiminė odontologas.

„Jei būčiau sutrikęs ir paklusęs griežtiems stiuardesių reikalavimams nesikišti, vargu ar dabar skaitytumėte laimingą istorijos pabaigą. Kartais nereikia paisyti mandagumo ir taisyklių – jei jauti, kad tavo pagalba gali būti lemtinga, daryk, kaip liepia širdis“, – pasakojo P. Stučinskas, kuris niekada nepamirš savo bernvakario.

2017 01 23 14:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt