šeštadienis, rugsėjo 19 d.
Londono lietuvių dėmesys - labdaros vakaras sergantiems Lietuvos vaikams
tiesa.com

Lietuvos prekybos rūmai Jungtinėje Karalystėje (LCCUK) šiemet tęsią tradiciją remti jautrias socialines grupes ir lapkričio 17-ąją kartu su Lietuvos Ambasada kviečia Lietuvos ir užsienio svečius į labdaros pokylį, kurį šiais metais remia jo ekscelencija Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus.

Prie Temzės upės įsikūrusiame išskirtinio grožio Londono viešbutyje „Savoy“ vyksiančio vakaro metu lėšos bus renkamos Vaikų ligoninės fondui. „Dar prieš atvykdamas į Londoną, girdėjau apie šią gražią Lietuvos komercijos rūmų Jungtinėje Karalystėje iniciatyvą. Tęsdami ją ne tik artiname abiejų šalių verslo bendruomenes, bet ir stipriname lietuvių, gyvenančių Lietuvoje ir Jungtinėje Karalystėje, ryšį, puoselėjame kilnias labdaros tradicijas“, - teigia Lietuvos Ambasadorius Jungtinėje Karalsytėje Renatas Norkus. 

Vilniaus universitetinės ligoninės Santaros klinikos vaikų filialu besirūpinantis fondas, padeda susirgusiems vaikams gauti viską, ką geriausio gali pasiūlyti šiuolaikinė medicina. Fondas rūpinasi, kad gydytojai galėtų taikyti naujausias ir pažangiausias technologijas, o vaikams atliekamos procedūros būtų kuo mažiau skausmingos.

Fondo teigimu, svarbu, kad sunkiai sergantys vaikai ligoninėje gautų ne tik patį geriausią gydymą, bet jaustųsi saugiai ir jaukiai. Kad būtų užtikrinta ligoninės gerovė ir sergantiems vaikams tinkama aplinka, dažnai neužtenka vien valstybės rūpesčio, todėl rėmėjų lėšos yra labai svarbios.

Būtent Labdaros pokylio metu vykstančiame aukcione tikimasi surinkti lėšų ir padėti šiam fondui užtikrinti kuo geresnį ir modernesnį sunkiai sergančių vaikų gydymą. Aukciono metu bus pristatytos dvi dešimtys įvairių rėmėjų pasiūlymų, tark kurių Lietuvių autorių darbai. Kiekvienais metais aukciono metu jų pardavimo vertė išauga kelis ar net keliolika kartų. “Į labdaros renginį atvykstantys Jungtinėje Karalystėje gyvenantys tautiečiai ar sąsajų su Lietuvą turintys britai, įrodo, kad yra neabejingi kitų bėdoms ir skausmui, kad nori padėti net ir būdami toli nuo Lietuvos”, - sako LCCUK prezidentas Egonas Jakimavičius.

Labdaros vakarą globoja Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalsytėje Renatas Norkus, remia Prezidentas Valdas Adamkus. Kaip garbės svečias dalyvaus Londono miesto šerifas Alderman Peter Estlin, taip pat diplomatas, buvęs Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Vygaudas Ušackas. Kasmet labdaros vakare dalyvauja su Lietuvą sąsajų turintys politikai, verslininkai, žinomi kultūros žmonės. Norintys dalyvauti ir prisidėti prie lėšų sunkiai sergančiams vaikams rinkimo, į renginį gali registruotis adresu.

Vakaro metu abejingų nepaliks senovinio stiliaus įkvėptos dainos, atliekamos rafinuotos džiazo grupės “The Canaries” bei savo tenorišku balsu džiugins tarptautiniu mastu pripažintas žavingasis Merūnas Vitulskis. Labdaros vakarą ves ir aukoti skatins žurnalistas, knygų autorius ir internetinio kanalo “Laisvės TV” įkūrėjas Andrius Tapinas.

Praėjusiais metais LCCUK rengto labdaros pokylio metu buvo surinkta ir fondui „Mamų unija”, kuris rūpinasi vėžiu sergančiais vaikais, paaugota daugiau nei 60 tūkstančių svarų sterling. 2015 metais lėšos buvo renkamos „Jaunimo Linijai“.

2017 10 26 12:45
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt