antradienis, rugpjūčio 4 d.
Londono zoologijos sode į laisvę įštrūko gorila
tiesa.com

Ketvirtadienio pavakarę Londono zoologijos sode sukeltas aliarmas po to, kai iš savo aptvaro pabėgo didžiulė gorila, kuriai sugauti pasitelkta ginkluota policija.

Gorila, vardu Kumbuka, iš savo aptvaro išsilaivino išdaužusi stiklą ir į bendrą lankytojų teritoriją įsiveržė apie 17.10 val. Tuo metu šioje laisvalaikio praleidimo vietoje buvo nemažai žmonių. Staiga susisgribus, jog stambus ir žmonėms pavojingas primatas atsidūrė laisvėje, lankytojai buvo uždaryti zoologijos sodo pastaruose, dalis – paukščių aptvare.

Gaudant per 180 kg sveriančią gorilą į pagalbą pasikviesta ginkluota pagalba. Vis dėlto kraštutinių priemonių imtis neprireikė, gyvūnas po poros valandų neutralizuotas raminamaisiais vaistais ir grąžintas į savo aptvarą.

Pradėtas tyrimas, kaip stambus patinas sugebėjo ištrūkti iš „gorilų karalyste“ vadinamo paviljono. Kumbuka – ne vienintelė gorila, laikoma šiame erdviame aptvare.

"Mūsų darbuotojai sugebėjo greitai reaguoti į Kumbuka pasprukimą ir operatyviai jį grąžino atgal. Džiaugiamės galėdami pranešti, kad jis sparčiai atgavo formą ir bendrauja su savo šeimos nariais“, – sakė Londono zoologijos sodo žinduolių kuratorius Malcolmas Fitzpatrickas.

Tuo tarpu lankytojai buvo išsigandę ne mažiau nei susižavėję nuotykiu.

„Kai buvo pranešta apie pabėgusią gorilą, buvo baisu: aplink vešli ir žalia augalija, atrodė, kad gorila gali slėptis už kiekvieno krūmo. Kartu tai buvo nuotykis, tarsi filmo „Juros periodo parko“ scena“, – įspūdžius pasakojo 33 metų zoologijos lankytojas iš Hamburgo.

Kumbuka nė vienam žmogui pavojaus nesukėlė, tačiau gyvūnų ekspertai teigia, kad susidūrimas su tokia beždžione tokiomis sąlygomis galėtų būti pražūtingas.

Gegužės pabaigoje viename JAV zoologijos vaikui įkritus į gorilos aptvarą gyvūnas jį laikė prie savęs, bet mažylis nenukentėjo, o siekiant jį apsaugoti dar labiau didžioji beždžionė buvo nušauta.

Zoologijos sode į gorilos narvą įkrito vaikas

Beprecedentė byla: visuomenė teisme meta iššūkį valdžiai

2016 10 14 07:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt