antradienis, rugpjūčio 4 d.
M. Markle interviu su M. Obama gavo svarbų tėvystės patarimą: branginkite visa tai
tiesa.com
Instagram.com
Meghan Markle, Michelle Obama

Meghan Markle tapo pirmąją kviestine britiškojo „Vogue“ redaktore. Sasekso kunigaikštienė buvo atsakinga už jau kitą savaitę pasirodysiantį metų svarbiausią rugsėjo numerį, kurio puslapiuose nusprendė atskleisti labiausiai ją įkvepiančių moterų, kurių viena – buvusio JAV prezidento Baracko Obamos žmona Michelle, istorijas. Pastaroji kunigaikštienei atvirai papasakojo apie motinystę ir davė itin svarbų patarimą.

Tai nuostabos nekelia, mat buvusi pirmoji JAV ponia, geriausiai parduodamų knygų autorė, ne kartą su savo skaitytojais dalijosi išmintimi apie santuoką ir santykius, vaikų auginimą. Kaip redaktorės laiške skaitytojams rašė Meghan, pabendrauti su M. Obama ji jai pasiūlė „prie vištienos takų ir vis didėjančio pilvuko“ ir patikino, kad ji užduos tik keletą klausimų, kuriems reikalingi paprasti atsakymai. Tačiau Meghan gavo gerokai daugiau, nei tikėjosi.

„Man buvo atsiųsta tai, kam neradau žodžių, – rašė Sasekso kunigaikštienė. – Keletas paprastų klausimų (į kuriuos ji galėjo atsakyti sakiniu ar dviem) buvo grąžinti kaip apgalvoti, susimąstyti priverčiantys, gražiai sudėlioti tekstai – paprastas priminimas ne tik kodėl, bet ir kaip ji tapo visame pasaulyje gerbiama vieša figūra.“

Interviu, kaip rašo Glamour.com, aptariamos lygios moterų ir merginų teisės visame pasaulyje, pamokos, kurias Michelle išmoko tiek metų būdama labai viešu žmogumi, ir motinystė, kas yra suprantama žinant, jog Meghan pati neseniai tapo mama. Prisimindama žinutę, kurią buvusi JAV pirmoji ponia Sasekso kunigaikštienei atsiuntė per Motinos dieną, Meghan jos paklausė, ko ją išmokė būvimas mama.

„Motinystė mane išmokė, kad dažniausiai mano darbas yra suteikti jiems erdvės tyrinėti ir tapti tokiais žmonėmis, kokiais jie nori. Ne tuo, kuo aš noriu ar kuo norėjau tapti būdama jų amžiaus, bet kuo jie yra giliai viduje, – pasakojo M. Obama. – Motinystė mane taip pat išmokė, kad mano darbas nėra praskinti jiems kelio siekiant pašalinti visas negandas. Bet vietoje to turiu jiems būti saugia ir nuolatine vieta, kurioje jie galėtų nusileisti jiems kažko nepasiekus ir vėl iš naujo parodyti, kaip patiems pakilti.“

Michelle taip pat sakė skatinanti savo dukras „vis bandyti naujus daykus, kol jos ras tai, kas joms tinka“, o ne laikytis plano ar bandyti patenkinti kitų lūkesčius.

„Tapimas tikruoju savimi yra nepaliaujamas procesas ir ačiū Dievui, nes koks smagumas atsikelti vieną dieną ir suprasti, kad daugiau jau siekti nebėra ko. Tai pati galėjau suvokti ir anksčiau. Būdama jaunesnė per daug laiko praleidau nerimaudama ar aš pakankamai pasiekiau, ar aš ne per daug nusukau nuo savo kelio. Viliuosi, kad mano dukros anksčiau supras, kad jokio skirto kelio nėra, kad normalu nukrypti ir kad taip reikalingas pasitikėjimas ateis su laiku“, – tęsė M. Obama.

M. Markle pasiteiravo, ar to paties savo vaikams ji linkėtų ir jei vietoje dukrų augintų sūnus? Michelle, prisimindama savo tėvus, tikino, kad patarimas nesikeistų.

„Mano tėvai, ypatingai tėtis, brolį ir mane nuo pat vaikystės mokė su berniukais ir mergaitėmis elgtis vienodai. Kai dar mokiausi pradinėje mokykloje, tėtis broliui nupirko bokso pirštines. Tačiau kai jis grįžo iš parduotuvės namo, rankose nešėsi ne vieną, o dvi poras pirštinių. Jis nesiruošė mokyti sūnaus smūgiuoti prieš tai neįsitikinęs, kad jo dukra moka atlikti kablį iš kairės. Buvau jaunesnė ir mažesnė už brolį, bet neatsilikau nuo jo. Smūgio išvengti galėdavau taip pat gerai kaip ir jis, trenkdavau taip pat stipriai kaip ir jis. Mano tėvas tai matė. Manau, kad jis norėjo, jog tai matytų ir brolis.“

Interviu Michelle užbaigė nuoširdžiu patarimu jauniems tėvams Meghan ir princui Harry, gegužę susilaukusiems sūnaus. M. Markle pasiteiravo buvusios JAV pirmosios ponios apie jos mėgstamiausią garsą. Pasirodo, jai ir Barackui labai patikdavo garsas, kurį skleisdavo jų miegančios naujagimės dukros.

„Nesupraskite manęs klaidingai, ankstyva tėvystė varginanti. Esu tikra kad apie tai šį bei tą jau žinote. Tačiau namuose esant kūdikiui jaučiama kažkokia magija. Laikas bėga ir trumpėja. Kiekviena akimirka yra kažkiek amžina. Nekantrauju, kai tu, Meghan, su Harry tai patirsite. Branginkite visa tai“, – užbaigė M. Obama.

2019 07 30 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt